У МОЗ пояснили, коли дітям не можна ходити до школи

У МОЗ пояснили, коли дітям не можна ходити до школи

У МОЗ пояснили, коли дітям не можна ходити до школи
УНІАН

Якщо дитина втратила нюх і має кашель Міністерство охорони здоров'я радить не вести її до школи або садочка та звернутися до лікаря.

"У більшості випадків легкий кашель або нежить, особливо — залишкові після перенесених хвороб, не є протипоказом для відвідування закладів освіти. Утім, якщо ці симптоми супроводжуються високою температурою, або з’явилися в розпал сезону ГРВІ, краще залишитися вдома. Зважайте також на пандемію COVID-19", — зазначили у пресцентрі відомства.

Зокрема, МОЗ закликав не дозволяти дитини йти до освітнього закладу, якщо вона має такі симптоми:

  • висока температура
  • безперервний кашель
  • в’ялість та загальна слабкість
  • втрата або зміна нюху або смаку

"Якщо дитина температурить, у неї з'явився висип, болі в різних частинах тіла чи ознаки інфекційних захворювань, перед поверненням до школи чи садочка її має оглянути лікар", — повідомили у МОЗ.

Як відзначається, щоб повернутися до навчання, дитина має бути активною, мати добре самопочуття і температуру нижчу за 37,2° без прийому жарознижувальних препаратів.

У відомстві також наголосили, що для захисту дитини від інфекційних хвороб необхідно вчасно проводити вакцинацію за Національним календарем щеплень та за можливості — робити додаткові щеплення, а також навчити дитину певних правил і "заохочувати її дотримуватися етикету кашлю і чхання", викидати використані серветки до урни, і правильно та ретельно мити руки.

Що відомо

  • Сотні мільйонів дітей по всьому світу перестали навчатися через поширення коронавірусу та кліматичну кризу.
  • У МОЗ вирішили, що формат навчання школярів та студентів буде змінюватися залежно від особливостей епідемічної ситуації в кожному регіоні.

Читайте також

Усі РНК-віруси змінюються. Що варто знати на порозі третьої хвилі коронавірусу в Україні

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок