У Сумській лікарні №5 борг по зарплаті працівників становить 3 млн гривень

У Сумській лікарні №5 борг по зарплаті працівників становить 3 млн гривень

У Сумській лікарні №5 борг по зарплаті працівників становить 3 млн гривень
Суспільне Суми

Працівникам сумської лікарні №5 заборгували понад 3 млн грн заробітної плати за серпень. Всю суму мали сплатити наприкінці місяця, 14 вересня вони отримали 30% від усього залишку.

Тетяна Бозаджиєва майже рік працює медсестрою у віддіденні анестезіології з хворими на коронавірус. Гроші, розповідає, обіцяють виплатити з початку місяця.

"Я питала у безпосереднього керівництва, коли заробітна плата. Спочатку обіцяли, що вона буде з 1 по 5, потім з 5 по якийсь ще день. Потім в п’ятницю дали "корішок", гроші ми так і не отримали. Я не можу зрозуміти, як відбувається оплата моєї праці. Написано: доплата НСЗУ така-то сума, а далі вже чітко розписано моя посада, все те, що не стосується "ковідних" грошей. Ніколи не вказується відсоток, який ми отримуємо", - розповіла жінка.

Також Тетяна говорить, що мають велике навантаження – на змінах не вистачає медсестер та санітарок.

"От зараз у нас на три медсестри лежить 30 хворих. Це виходить 10 пацієнтів на одну медсестру, це фізично дуже важко. Були локдауни, ми взагалі працюємо у реанімації, у нас на сім ліжок, які розраховані у реанімації, лежало 14 пацієнтів", - говорить вона.

Читайте також: На Сумщині перевищені два показники для переходу в "жовту" зону

За словами заступниці директора лікарні Віти Лапоногової, Національна служба здоров’я України заборгувала закладу майже 7,5 млн грн – це гроші за надані послуги у серпні.

"Останній платіж по основному договору НСЗУ у нас був 20.07, що дозволило нам виплатити заробітну плату за другу половину липня. Починаючи з 1.08 і мабуть до 15.08 у нас виникали питання, ми турбували НСЗУ з приводу відсутності фінансування і звітів авансування за серпень . Тоді ми отримали листа з НСЗУ, де було повідомлено про те, що іде процес перерахунку всіх договорів за надані послуги, починаючи з квітня і складання додаткових угод", - розповіла вона.

Додаткову угоду від НСЗУ отримали 6 вересня, 14 вересня – майже 2 млн грн, розповіла Віта Лапоногова. З них сплатили 30% залишку від зарплати, більше грошей у лікарні немає.

"Сьогодні вже спливає термін авансування НСЗУ за вересень, що дозволив би нам виплатити першу половину заробітної плати працівникам за вересень і другу половину за вересень", - каже заступниця директора лікарні.

У Сумській лікарні №5 борг по зарплаті працівників становить 3 млн гривень

Ця лікарня невчасно надала договір підряду на проведення бактеріологічних досліджень, розповіла Суспільному директорка північного регіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

"Ми чекали на цей важливий документ від лікарні. 2 вересня ми лише отримали від лікарні необхідні документи для укладання додаткової угоди по перерахунках. Зараз кошти за серпень п’ятої лікарні знаходяться у державному казначействі, завтра (16 вересня - ред.) вони повинні їх отримати. Це за COVID-19 – 554 тис. грн і за бюджет серпень – 6 млн 874 тис. 334 грн. Після того буде згенерований звіт за вересень", - сказала вона.

Що відомо

  • Зараз у Сумській лікарні №5 є 20 інфекційних та 8 реанімаційних ліжок для хворих на COVID-19, з 17 вересня планують розгорнути ще 50.
  • Загалом за рік роботи лікарні із хворими на коронавірус тут пролікували майже 4 тисячі людей.

Читайте нас у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

На початок