Журналісти-розслідувачі OCCRP припиняють роботу в Росії через небезпеку для працівників

Журналісти-розслідувачі OCCRP припиняють роботу в Росії через небезпеку для працівників

Журналісти-розслідувачі OCCRP припиняють роботу в Росії через небезпеку для працівників
АР

Центр досліджень корупції та організованої злочинності припиняє роботу в Росії через небезпеку для своїх співробітників в країні.

"Зараз наша робота в Росії може принести місцевим журналістам більше шкоди, ніж користі. Це не означає, що ми припинимо писати про масштабну корупцію в цій країні. Просто ми розуміємо, що уряд, за своїм звичаєм, каратиме своїх же громадян за співпрацю з нами", — заявив головний редактор OCCRP Дрю Салліван.

Як відзначили в організації, OCCRP запропонував своїм російським співробітникам переїхати до інших країн. Тим, хто відмовиться, виплатять гроші та допоможуть з пошуком роботи.

В OCCRP наголосили, що протягом останнього місяця, більшість російських партнерів Центру опинилися "іноземних агентів" або "небажаних організацій". Через декому навіть довелося закритися.

Довідка

Центр дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) - некомерційна організація, яка об'єднує понад п'ятдесят незалежних ЗМІ з усього світу і публікує понад 100 розслідувань на рік. OCCRP підтримує і розвиває всесвітню мережу журналістів-розслідувачів і публікує їхні матеріали.

Що відомо

  • Російські журналісти 21 серпня влаштували біля будівлі ФСБ у Москві одиночні пікети на знак протесту проти визнання телеканалу "Дождь" та видання "Важные истории", а також окремих журналістів "іноземними агентами"
  • Міністерство юстиції Росії включило телеканал "Дождь" і видання "Важные истории" до реєстру "ЗМІ–іноземних агентів".
  • У липні 2021 року Мін'юст Росії включив до переліку "ЗМІ – іноземних агентів" російськомовне інтернет-видання The Insider, журналістів видання "Проєкт" Михайла Рубіна і Софію Гройсман, головного редактора інтернет-журналу "Інше місто" Юлію Апухтіну і журналістів видання "Відкриті медіа" Іллю Рождественського і Олексія Постернака.
  • 23 квітня до реєстру "ЗМІ – іноземних агентів" в Росії потрапило видання "Медуза".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок