Колишню будівлю музичного училища у Хмельницькому продадуть з аукціону

Колишню будівлю музичного училища у Хмельницькому продадуть з аукціону

Колишню будівлю музичного училища у Хмельницькому продадуть з аукціону
Фото: Суспільне

Віддати на приватизацію приміщення Хмельницького обласного краєзнавчого музею вирішили депутати обласної ради на шостому пленарному засіданні, яке відбулось 15 вересня. Приміщення, яке в майбутньому може бути продане з аукціону – колишня будівля Хмельницького музичного училища імені Владислава Заремби, що на вулиці Проскурівській, 79.

За питання порядку денного «Про перелік об’єктів, що підлягають приватизації», до яких належить і будівля обласного краєзнавчого музею, голосує 51 депутат із 60 присутніх, решта – не голосували.

Директорка обласного краєзнавчого музею Олена Брицька коментувати рішення про приватизацію відмовилась. Пояснює: засновником і власником музею є Хмельницька обласна рада, в повноваження якої входить вирішення долі приміщення.

Депутатка Хмельницької обласної ради Оксана Каденко говорить: винесення подібних рішень на питання порядку денного є непопулярними, оскільки громадськість може вважати це знищенням об’єктів культурної спадщини. Проте, без них області не обійтися, оскільки приміщення є обтяжливою власністю, каже Оксана Каденко:

- Ми на сьогодні утримуємо і витрачаємо значні кошти з обласного бюджету на об’єкти, які не приносять користі. Це ті гроші, які ми могли витратити на соціальні програми, на об’єкти інфраструктури, на покращення життя мешканців Хмельницької області.

Рішення про передачу будівлі на приватизацію підтримав 51 депутат з 60 присутніх.
Рішення про передачу будівлі на приватизацію підтримав 51 депутат з 60 присутніх. Фото: Суспільне

Голова постійної комісії обласної ради з питань управління комунальною власністю та приватизації Іван Гладуняк запевняє: краєзнавчий музей не використовував це приміщення. Для того, щоб обладнати там музей, потрібно 300 мільйонів гривень, каже чиновник:

- В бюджеті зміна доповнення, там йде мова про 80 мільйонів на все – медицину, культуру, освіту, соціальний захист. А що нам з цим приміщенням робити? Утримувати просто, щоб воно завалилося? Можливо, вдасться знайти ефективного власника. Та ще не факт, що хтось купить, тому що, я думаю, там необхідні великі капітальні видатки.

Іван Гладуняк каже, що планують продати приміщення з аукціону:

- Це буде оцінка майна, там довга процедура. Враховуючи місце, де воно знаходиться, то ціна може бути дуже висока. Тому я не знаю, який інвестор захоче вкладати там кошти. Треба дозвіл на проект, потім узгодження з міською владою.

Депутат додає: при приватизації приміщення, згідно законодавства, буде укладено охоронний договір, аби унеможливити знищення пам’ятки культури.

До 2017 року в приміщенні розташовувався Хмельницький музичний коледж імені Владислава Заремби, який пізніше переїхав на вулицю Прибузьку. Саме приміщення чотири роки пустувало.

На початок