Вимагали перерахунку пенсій: у Хмельницькому протестували ветерани МВС

Вимагали перерахунку пенсій: у Хмельницькому протестували ветерани МВС

Вимагали перерахунку пенсій: у Хмельницькому протестували ветерани МВС
Фото: Суспільне

Ветерани Хмельницької обласної ветеранської організації МВС України вийшли на акцію протесту на Майдан Незалежності в обласному центрі. Голова координаційної ради ветеранів силових структур Хмельниччини Дмитро Карнацький каже: ветерани МВС ініціювали звернення до президента України, до Верховної Ради, кабінету міністрів з вимогою перерахунку пенсій колишнім працівникам правоохоронних та військових структур.

Хмельничанин Євгеній Герасименко - майор поліції у відставці з 1994 року. Каже, пенсії йому не вистачає. Тому і прийшов на мітинг:

- Якщо б не село, то не вистачало б. А так село виручає дуже.

Руслан Ковальчук в минулому ракетник, нині – військовий пенсіонер. Каже: свої доплати до пенсії три роки відстоював у суді. Однак те, що призначено повернути рішенням суду, досі не отрима, каже чоловік.

На Хмельницькому Майдані Незалежності зібрались пенсіонери різних силових структур області. З плакатами, де зазначені статті із Конституції України, вони прийшли вимагати соціальних гарантій, а також написали відкритий лист президенту України.

Це питання включено до порядку денного пленарного засідання обласної ради, яке відбулося 15 вересня. Із 60 присутніх депутатів «ЗА» звернення до президента проголосували 46, розповідає депутат обласної ради, пенсіонер міністерства внутрішніх справ Олександр Розізнаний:

- Президент і апарат Верховної Ради мають розглянути і надати відповідь, чи будуть вони вживати якихось заходів щодо того, щоб привести у відповідність чинне законодавство, чи не будуть. Якщо відповідь буде негативною, я думаю, що право нас усіх - ветеранів, пенсіонерів, військових, правоохоронців, інших силових структур - і далі боротися за свої права.

У пенсійному фонді ситуацію з мітингом назвали політичною і відмовились від коментарів на камеру. Акція ветеранів МВС, що відбулась у Хмельницькому, проходила й у інших містах України, каже голова координаційної ради ветеранів силових структур області Дмитро Карнацький:

- Нас було десь біля 500 чоловік. Акції відбулися у Львові, Житомирі, Чернігові. Йшли ми на пенсію, нам гарантували, що буде 50%, бо ненормований робочий день, нічні чергування, відрядження, ризики для життя і здоров’я. Думали, що буде так, як нам обіцяли.

Старша інспекторка з комунікації Хмельницького районного управління поліції Людмила Берестовська каже: мітинг пройшов мирно, зібралося близько 150 людей.

На початок