Гімнастам дозволили розминатися на снарядах перед виступом у фіналах: чому це було заборонено

Гімнастам дозволили розминатися на снарядах перед виступом у фіналах: чому це було заборонено

Гімнастам дозволили розминатися на снарядах перед виступом у фіналах: чому це було заборонено
AP

"Небезпечне правило", на яке скаржилися спортсмени, скасували.

Міжнародна федерація гімнастики (FIG) внесла корективи до правил проведення фіналів у спортивній гімнастиці. Про це організація повідомила на своєму сайті.

Рада FIG вирішила дозволити гімнастам робити розминку перед виступами у фіналах в окремих видах на арені. З 2001 року це допускалося лише в особистому й командному багатоборствах та кваліфікації.

Перед фіналами на окремих снарядах спортсмени могли розігріватися тільки в тренувальному залі, а не на предметах, на яких змагатимуться. Зазвичай пауза між такою розминкою й самим початком змагань триває близько пів години. Також до затримки можуть призвести церемонії нагородження між фіналами.

Проте відтепер у всіх видах змагань кожен гімнаст або гімнастка матиме 30 секунд для того, щоб протестувати снаряд перед початком фіналу. Для різновисоких і паралельних брус – 50 секунд. Крім того, у фіналах в окремих видах учасників розділятимуть на дві групи по чотири гімнасти, тож додатково розминка проходитиме ще й посеред фіналу.

Читайте також: "Не думав над переходом в іншу державу". Верняєв прокоментував свою заяву про "ультиматум"

Що призвело до змін та чому їх відкладали

У спортивній спільноті тривалий час ходили дискусії щодо відсутності розминок у фіналах і ризиків для безпеки гімнастів. Скарги на таку заборону поновилися на цьогорічних Олімпійських іграх-2020 у Токіо.

Зокрема тренери олімпійських чемпіонок із США Суніси Лі та Сімон Байлз – Джесс Ґраба й Сесіль Ланді – звернули увагу на засилля неякісних виступів у деяких фіналах, як-от у опорному стрибку й на брусах, де американські фаворитки Джейд Кері та Суніса Лі припустилися нетипових помилок та лишилися без "золота".

На те саме вказала триразова чемпіонка світу Челлсі Меммел. "Серйозно, розберіться вже й дайте їм правило одного дотикуТак називають правило про коротку розминку перед виступом, де гімнасти тестують снаряд., – відреагувала гімнастка після провального виступу Кері. – Безпека спортсменів явно не є для вас головним пріоритетом у фіналах. А має бути".

"Я вважаю це правило таким дурним. Це дуже небезпечно", – наводить слова американки Суніси Лі, яка виграла на Олімпіаді "золото" в особистому багатоборстві, Sports Illustrated.

За словами її тренера, без розминки гімнасти ризикують травмуватися, адже нинішні вправи й елементи "надто складні".

У 2010 році Федерація гімнастики США пропонувала FIG відновити розминки у фіналах, але їм відмовили. Причина полягала в бажанні медіа зробити більш динамічну картинку для телебачення. "Розминки дратують бродкастерів, які очікують певного ритму й розважального шоу", – пояснювали у FIG.

"Я переживаю за мою ученицю. Мене не хвилюють їхні рейтинги, – поділився ставленням до такого аргументу Ґраба. – Моя дитина має бути в безпеці".

Скаржилася на такі правила не лише збірна США. Бронзова призерка в опорному стрибку з Південної Кореї Йо Со Чон також сказала, що "була б менш стривожена й знервована, якби був час на розминку".

Що далі

Як повідомляє FIG, нова "модифікація технічних правил набере чинності негайно". Це означає, що гімнасти зможуть розминатися безпосередньо перед фіналами вже на прийдешньому чемпіонаті світу в японському Кітакюшю 18-24 жовтня.

Читайте також: Україна завоювала 29 медалей на Кубку світу зі спортивної гімнастики: всі нагороди сезону
На початок