«Жовті» та «Зелені» сертифікати вакцинації: як у Чернігові готуються до нових карантинних обмежень?

«Жовті» та «Зелені» сертифікати вакцинації: як у Чернігові готуються до нових карантинних обмежень?

«Жовті» та «Зелені» сертифікати вакцинації: як у Чернігові готуються до нових карантинних обмежень?
фото: Суспільне Чернігів

Жовті і зелені сертифікати про вакцинацію від коронавірусу дозволять не закривати заклади освіти, торгівлі, культури та спорту під час карантину. Кабінет Міністрів України ухвалив зміни, що встановлюють нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19. Про це сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Жовті видаватимуть тим, хто отримав одне щеплення чи перехворів на коронавірус, зелені щепленим двічі. Чи готові до нових правил торговельні та культурні заклади Чернігова, читайте далі.

13 вересня Кабмін ухвалив зміни до постанови «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів», повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я. Згідно з ними, якщо у країні введуть «жовту» зону, обмеження не поширюватимуться на ті заклади, де однією чи двома дозами будуть вакциновані понад 80% співробітників. Чи надавати послуги тільки вакцинованим, вирішуватимуть власники. Якщо у країні введуть «червону» зону, усі співробітники та відвідувачі повинні будуть мати зелені сертифікати, тобто отримати дві дози вакцини. Інакше, заклад має закритися на карантин.

Жовта зона
«Жовті» та «Зелені» сертифікати вакцинації: як у Чернігові готуються до нових карантинних обмежень?. фото: Суспільне Чернігів

Червона зона
«Жовті» та «Зелені» сертифікати вакцинації: як у Чернігові готуються до нових карантинних обмежень?. фото: Суспільне Чернігів

У торговельно-розважальному центрі «Hollywood» наразі вакцинували майже весь персонал і збирають дані про кількість вакцинованих співробітників у магазинах, які там працюють, розповіла представниця адміністрації Тетяна Божок-Зіненко.

«Сам ТРЦ «Hollywood», якщо буде в нас рівень «червоної» зони, то ми, як ТРЦ, не будемо закриватися, бо нашого рівня вакцинації досить для того, щоб безперебійно всі наші працівники могли обслуговувати повністю увесь комплекс. Стосовно того, як будуть працювати магазини – це вже зараз вирішують керівники самих магазинів, бо вони повинні теж проконтролювати і надати нам інформацію стосовно рівня провакцинованих», – говорить представниця адміністрації ТРЦ «Hollywood» Тетяна Божок-Зіненко.

Тетяна Божок-Зіненко
Тетяна Божок-Зіненко. фото: Суспільне Чернігів

Як перевіряти, чи вакциновані відвідувачі, у ТРЦ поки не знають і чекають інструкцій від МОЗ. Аналогічна ситуація у ЦУМі, розповіла керуюча Ольга Муцька.

«На сьогодні ми вакцинували свій персонал – це понад 50 людей, безпосередньо тих, хто обслуговує роботу торговельного центру. Орендатори проводять вакцинацію, але я не можу конкретно сказати, скільки вже відсотків пройшли вакцинацію. Ми не хотіли б повторити попередні локдауни і хотіли б, щоб усе-таки бізнес працював».

Дещо інша ситуація із закладами культури. У драмтеатрі поки не готові коментувати ситуацію. Наразі там вакциновані 35% співробітників, розповів директор Сергій Мойсієнко. 30% вакцинованих має Молодіжний театр.

«Ідуть далі люди вакцинуватися, тому що розуміють, що якщо введуть «жовту зону», а далі може й «червону», то це поставить під загрозу роботу підприємства», – говорить т.в.о. директора обласного молодіжного театру Євген Булавін.

В обласному філармонійному центрі повністю вакциновані 50% співробітників, розповів директор Сергій Теребун. Проте наступні 2-3 місяці філармонія не працюватиме через реставраційні роботи.

«Щодо діяльності колективів, то всі вимоги будуть виконані. Хто не відповідає цим вимогам, будуть відправлені на вимушений простій. Здоров’я людей – це дуже важливий фактор, незважаючи, звичайно, на незручності та якісь економічні втрати», – говорить директор обласного філармонійного центру Сергій Теребун.

Офіційного документа про зміни до постанови на сайті Уряду поки нема.

Що з цього приводу думають чернігівці, дивіться у сюжеті:

Читайте також:

З 1 жовтня жителі області з діабетом зможуть безкоштовно отримати інсулін

На початок