У Харкові за тиждень на 17% зросла захворюваність на COVID-19 — міськрада

У Харкові за тиждень на 17% зросла захворюваність на COVID-19 — міськрада

У Харкові за тиждень на 17% зросла захворюваність на COVID-19 — міськрада
Суспільне Харків

Рівень захворюваності на коронавірус у Харкові за тиждень виріс на 17%: позаминулого тижня COVID-19 зареєстрували у 921 людини, минулого — у 1108 людей.

281 хворого госпіталізували до міських лікарень, дев'ятеро з них були вакциновані, цитує заступницю міського голови Світлану Горбунову-Рубан пресслужба міськради.

"Зростає і захворюваність серед дітей: якщо у 2020 році на коронавірус хворіли 5% неповнолітніх від загальної кількості тих, хто захворів, то цього року — 16%", — йдеться у повідомленні.

За словами Горбунової-Рубан, серед померлих внаслідок коронавірусу немає жодного вакцинованого.

Читайте також: "Ми розуміємо ризики": чому не відкривають нову реанімацію інфекційної лікарні у Харкові

875 ліжок у лікарнях Харківщини зайняті хворими на коронавірус, 83 людини — у реанімації, на апаратах штучної вентиляції легень — 62 пацієнти, розказав під час брифінгу 14 вересня директор обласного Департаменту охорони здоров'я Максим Хаустов.

"На сьогодні госпітальна база нараховує 2 950 ліжок першої та другої хвилі, які на 100% забезпечені киснем", — сказав Хаустов.

Читайте також: Майже 50% освітян Харківщини отримали першу дозу вакцини проти COVID-19

За словами головної санітарної лікарки регіону Любові Махоти, епідситуація з COVID-19 у регіоні продовжує загострюватися.

"За останній тиждень показники зросли на 43%. Якщо взяти індикаторні показники, то за двома із них наша область не відповідає "зеленому" рівню епіднебезпеки. Показник захворюваності на 100 тис. населення на сьогодні складає 110% при середньоукраїнському показнику 92%, показник перевищено з 7 вересня", — сказала Махота 14 вересня в ефірі "Українського радіо Харків".

"Другий перевищений індикатор — коефіцієнт виявлення випадків. Починаючи з 24 серпня, він перевищує критичний на 4%", — сказала Любов Махота.

За її словами, інші показники — у межах норми.

Поріг у 80% вакцинації проти коронавірусу перейшли чотири харківські виші, сказав 14 вересня т.в.о. голови Харківської обладміністрації Олександр Скакун.

За його даними, найвищі показники у:

  • Національного університету повітряних сил — 100%;
  • Національної академії Національної гвардії — 88%;
  • Харківського національного медичного університету — 87,5%;
  • Харківського національного університету внутрішніх справ — 83%.

Наближаються до 80% показника Національний фармацевтичний університет — 78% і Національний університет цивільного захисту — 72%.

Що відомо

  • 13 вересня на Харківщині виявили 260 випадків коронавірусу, 77 людей одужали, восьмеро людей померли внаслідок COVID-19.
  • Значне зростання захворюваності на COVID-19 у Харківській області в центрі контролю та профілактики хвороб відмічають після святкових днів наприкінці серпня і початку вересня, а також пов'язують з міграційними процесами — приїздом студентів та людей з відпочинку.
  • У Харкові працює 34 пункти вакцинації (57 кабінетів). Крім того, в певні дні масову вакцинацію проводять у торгово-розважальних центрах. Наразі в місті є вакцини "AstraZeneca", "CoronaVac" і "Pfizer" для вакцинації першою і другою дозою, "Moderna" — для другої дози, повідомила Світлана Горбунова-Рубан.
  • Загалом у Харкові першу дозу вакцини від коронавірусу отримала 145 931 особа, другу — 110 432 особи, що дозволило зменшити кількість хворих у порівнянні з минулим роком.
На початок