Відмовився говорити українською: конфлікт між полісменом та хмельничанкою

Відмовився говорити українською: конфлікт між полісменом та хмельничанкою

Відмовився говорити українською: конфлікт між полісменом та хмельничанкою
Колаж — Єлизавети Усатенко

Відмовився говорити українською. У Хмельницькому відбувся конфлікт між працівником підрозділу ТОР патрульної поліції області та хмельничанкою.

11 вересня в обласному центрі один з поліцейських на виклику спілкувався російською мовою. На прохання громадян спілкуватися державною мовою, правоохоронець продовжував говорити російською. Це зафіксували на відео хмельничани та передали голові комісії з гуманітарних питань Хмельницької обласної ради Віктору Бурлику.

"На виклик приїхали працівники поліції, І ми бачимо на відео позицію поліцейського стосовно того, коли до нього звернулися громадяни і попросили спілкуватися державною мовою. Що прикро, що замість того, щоб припинити правопорушення, колеги почали його захищати. Це відео розлетілось по всій Україні і в коментарі, в приватні повідомлення, багато приходило повідомлень, що правоохоронці не спілкуються державною мовою", - каже Віктор Бурлик.

Заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області Ольга Чорна каже, поліцейський - це службова особа, яка, приступаючи до виконання своїх посадових обов’язків, приймає присягу.

"І в самому тексті присяги зазначається, що діє відповідно до Конституції та інших законів України. На сьогоднішній день на території України на всіх жителів розповсюджується Закон України "Про засади забезпечення функціонування української мови як державної". Тобто, він повинен здійснювати свою діяльність державною мовою", - говорить Ольга Чорна.

За словами старшої інспекторки патрульної поліції в Хмельницькій області Роксолани Вавренюк, за даним фактом відбудеться службове розслідування.

"Інспектори відділу моніторингу та аналітичного забезпечення Управління патрульної поліції в Хмельницької області ініціювали проведення службового розслідування з даного приводу, під час якого буде встановлено усі обставини конфлікту та об’єктивно прийняте рішення щодо притягнення до відповідальності за порушення чинного законодавства та службової дисципліни патрульних у разі їх виявлення", - коментує Роксолана Вавренюк.

Поліцейський, учасник конфлікту, від коментарів Суспільному утримався.

Читайте також

На початок