В Одесі вперше за 12 років представили новий історико-архітектурний опорний план

В Одесі вперше за 12 років представили новий історико-архітектурний опорний план

В Одесі вперше за 12 років представили новий історико-архітектурний опорний план
УНІАН

В Одесі представили новий історико-архітектурний план міста. Чинна версія ІАОП діє з 2007 року й потребує доопрацювання, повідомив керівник управління охорони пам’ятників Володимир Мещеряков під час апаратної наради 13 вересня.

За його словами, наразі під державною охороною в Одесі перебуває 1354 об'єкти культурної спадщини. Із них до державного реєстру пам'яток України включено 1129 пам'ятників, зокрема 42 – національного значення.

Мещеряков запевнив, що чинний ІАОП потребував переробки та доопрацювання, адже історичне середовище "зазнало змін від людської діяльності, техногенних та природних умов". Крім того, чинний план містить помилки у графічній частині та неправильно позначені конфігурації значної частини пам'ятників.

Також там відсутні необхідні зони охорони, а в текстовій частині немає чітких режимів використання історичних ареалів і зон охорони, відсутні конкретні обмеження нового будівництва та реконструкції, додав посадовець.

"Головна мета ІАОП – захистити пам’ятки від несанкціонованих перебудов та зберегти середовище історичного центру від дисонуючих об’єктів нового будівництва, що спотворюють традиційний характер історичного середовища", – зазначив Володимир Мещеряков.

Він також запевнив, що пам'ятники всіх видів і категорій вже нанесені на цифрову карту управління архітектури і містобудування. Ця карта є підставою для розробки генерального плану міста. На ній відображені конфігурація, адреси, види і категорії пам'ятників. Також наведено повний перелік та сучасні фотографії. У новому плані вперше буде проведена інвентаризація та фотофіксація пам’яток на території кладовищ Одеси та вказані чіткі зони охорони в історичних місцях.

Нову редакцію ІАОП передадуть на розгляд обласній консультаційного раді, а в разі схвалення – спрямують на розгляд експертної ради Міністерства культури України.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди