Чи встигне Україна підготуватися до нової хвилі пандемії. Відповідає ексглава МОЗ

Чи встигне Україна підготуватися до нової хвилі пандемії. Відповідає ексглава МОЗ

Чи встигне Україна підготуватися до нової хвилі пандемії. Відповідає ексглава МОЗ
Фото: УНІАН

6-12 вересня кількість нових випадків захворювання на COVID-19 зросла на 6 тисяч, а кількість шпиталізацій — на 1,5 тисячі. Кабінет міністрів оголосив, що найближчім часом будуть внесені зміни до "карантинної" постанови. Раніше міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив про те, що "жовтий рівень" епіднебезпеки запровадять після ухвалення змін до постанови про адаптивний карантин, тому міністерство проситиме уряд зібратися на позачергове засідання.

Зараз для роботи шкіл на "жовтому рівні" визначено вимогу про вакцинацію 80% складу викладачів. Для роботи в "жовтій зоні" інших сфер передбачена можливість використати одне щеплення з курсу вакцинації. "Українське радіо" запитало ексміністра охорони здоров’я Василя Князевича про те, які висновки зроблено з минулого досвіду боротьби з коронавірусом.

Читайте також: Третя доза вакцини проти COVID-19: чи потрібна вона

Про ситуацію в лікарнях

По-перше, ми навчилися, як ставитися до цієї хвороби, лікарі пройшли практику. Проте настороженість до нових штамів є. Також, я вважаю, що ми мали час підготувати достатню кількість ліжок, а лікарі знають, як надавати допомогу.

Чи може умова про вакцинацію 80% педагогічного складу навчального закладу пришвидшити щеплення вчителів

Дуже складна ситуація з щепленням, адже антивакцинальна компанія дуже потужна. Міністр взяв певні зобов’язання, в країні велика кількість вакцини й різних способів, щоб пришвидшити цей процес. Звичайно, ми розуміємо, що 80% педагогічного складу ― це не вся школа, але це механізм, який може покращити вакцинацію і допомогти вчителям вижити в цих складних умовах.

Чи означає нинішня ситуація, що коронавірус стане сезонним захворюванням

Про грип ми вже не розмовляємо, хоча захворюваність і смертність від нього у нас також є. Ковід уже перейшов у світову політику, політику нашої країни. Вакцинація зменшує ризик важкого перебігу хвороб, смертності. Нині люди у нас спокійніше ставляться до епідемії, мають засоби захисту від хвороби, зберігають карантинні умови. Я вважаю, що особиста гігієна повинна бути на першому місці.

Про штам "Дельта"

Він відрізняється тим, що симптомів, які були при Covid-19, може й не бути. Мова йде про втрату смаку чи нюху. Першою ознакою може бути порушення шлунково-кишкового тракту, перший розлад з’являється в цій системі. Люди спочатку думають про харчове отруєння, втрачають час, а потім починається ускладнення, зокрема, пневмонія, після чого все переходить у складний стан. Тому цей штам достатньо небезпечний, треба зрозуміти, як буде проходити реабілітаційний період. Доведено, що вакциновані пацієнти переносять хворобу легше і швидше відновлюються.

Про необхідність введення "жовтого рівня" епіднебезпеки

Є дві складові, які надзвичайно вплинули на цей процес: ми мали дуже активний серпень, адже люди багато їздили, відпочивали, а тепер діти, студенти і викладачі повернулися до навчання. Однак тепер починається традиційна осіння пора, коли завжди з’являються гострі респіраторні вірусні захворювання. Я думаю, що це об’єктивні чинники, які впливають на запровадження карантинних заходів.

"Ми забули про іншу медицину і займаємося лише ковідними проблемами"

Хочу сказати, що це така культура в українців ― ми анархічні, у нас не дуже розвинена самодисципліна, а також немає довіри до влади. Має з’явитися страх або люди повинні бути свідомими, щоб піклуватися про своє здоров’я. Я вважаю, що лише великі адміністративні жорсткі міри можуть впливати на українців, тобто штрафи, недопущення до роботи та решта заходів. Також повинна бути просвітницька робота.

Однак я зараз зустрічаюся з багатьма лікарями й можу сказати, що ми забули про іншу медицину і займаємося лише ковідними проблемами. А це найбільша біда, адже у подальшому ми будемо мати багато питань стосовно здоров’я. Ковід вишукує слабкі місця, він показує, де в організмі є проблеми, тому можу сказати, що скоро у нашого населення будуть неприємності зі здоров’ям. Ми чомусь про це не говоримо.

Понад половина українців не планує вакцинуватися проти COVID-19

Станом на 11 вересня рівень динаміки госпіталізацій (норма для регіону "зеленої" зони — не більше 50% хворих) перевищено у таких регіонах: Львівській області — 72,3%, Волинській області — 62,6%, Одеській області — 52,3%; Тернопільській області — 50,9%. Водночас поки вся територія країни перебуває у "зеленій" зоні.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок