У Хмельницькому паліїв листя шукатимуть за допомогою дрона

У Хмельницькому паліїв листя шукатимуть за допомогою дрона

У Хмельницькому паліїв листя шукатимуть за допомогою дрона
Фото: ХМР

У Хмельницькому за допомогою дрона шукатимуть людей, які на своїй ділянці спалюють "зелені відходи". Про це повідомляє пресслужба Хмельницької міської ради.

За інформацією пресслужби, на території громади вже провели рейд за допомогою дрона в мікрорайоні Книжківці. Рейди проводять представники "Муніципальна дружина" та надзвичайників.

Технічний засіб придбали в червні цього року за кошти міського бюджету.

"Ми проводитимемо рейди щодо дотримання Закону України про благоустрій, Правил та вимог благоустрою на території Хмельницької громади, щодо недопущення спалення сухого листя, рослинності, гілля тощо. За допомогою дрона ми виявили два правопорушення, зафіксували їх, матеріал відпрацюємо, складемо постанову і обов’язково притягнемо людину до адміністративної відповідальності", - розповів директор МКП "Муніципальна дружина" Роман Цимбалюк.

Фото: ХМР
Фото: ХМР. Фото: ХМР

Додає, такі рейди проводитимуть постійно на всій території Хмельницької громади, як у різних мікрорайонах міста, так і в населених пунктах.

Як йдеться у повідомлені, спалення листя та іншого сухостою завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей. Також може призводити до виникнення пожеж.

"Замість того, щоб спалювати можна компостувати та отримати добрива. Окрім компостування, гілля та "зелені відходи" також можна привезти у Центр управління відходами, який працює з 8.00 до 19.00 за адресою: проспект Миру, 7 (поблизу міського полігону ТПВ). Такі відходи у населення приймають безкоштовно.

Що відомо

  • Відповідно до Правил благоустрою забороняється спалювати листя, гілля, сухостій, сміття, побутові та інші відходи. За порушення вимог цих правил статі 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн до 1360 грн і на посадових осіб та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від 850 грн до 1700 грн відповідно.
  • Також у 2020 році набули чинності законодавчі зміни, які передбачають підвищення штрафів для паліїв сухої рослинності. Відповідно до ухваленого закону, в Україні зросли штрафи за підпали, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на сільськогосподарських землях вогнем.
  • Згідно з нею, громадянину, який спалює листя, може загрожувати від 3 тисяч 60 гривень до 6 тисяч 120 гривень штрафу. Для посадових осіб розмір штрафів ще вищий — від 15 тисяч 300 гривень до 21 тисячі 420 гривень.
  • Якщо такі дії були вчинені у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, громадянина можуть оштрафувати на суму від 6 тисяч 120 гривень до 12 тисяч 240 гривень. Для посадових осіб штрафи за таке правопорушення нині становлять від 21 тисячі 420 гривень до 30 тисяч 600 гривень.
На початок