"Хочемо бути амбасадорами правильної енергії, амбасадорами культури" — ДахаБраха

"Хочемо бути амбасадорами правильної енергії, амбасадорами культури" — ДахаБраха

"Хочемо бути амбасадорами правильної енергії, амбасадорами культури" — ДахаБраха
Суспільне Карпати

10 вересня гурт "ДахаБраха" відкрив мобільний павільйон House of Europe в Івано-Франківську. Про свої враження від міста та людей, репертуар, шанувальників та фольклор у творчості розповів кореспондентці Суспільного перед виступом вокаліст колективу Марко Галаневич.

"Ми завжди раді виступати в Івано-Франківську, бо тут завжди класна публіка, прекрасні люди. Ми пишаємося тим, що нам дозволили відкрити такий крутий проєкт, який вміщає в себе кілька маленьких ініціатив. Ось якраз зараз вирішуємо, що грати, бо, звісно, хочеться і щось нове публіці запропонувати. Бо що найновіше, то, однозначно, найкрутіше. Це для нас важливо: зіграти нові треки, щоб побачити реакцію публіки, ще й такої крутої, як у вашому місті", — каже Марко Галаневич.

Вокаліст колективу ДахаБраха Марко Галаневич
Вокаліст колективу ДахаБраха Марко Галаневич. Суспільне Карпати

Український гурт "ДахаБраха" гастролює не лише в Україні, а й за кордоном. Його організатором і художнім керівником якого є Владислав Троїцький. Не зважаючи на виступи на багатьох фестивалях світу та інших музичних подіях, зірками себе не вважають.

"Не думаю, що ми — світові зірки. Ми все ж таки — більше музиканти в певній музичній ніші, і це точно не світовий мейнстрим. Так, маємо багато гастролей по світу, маємо вдячну публіку від Нової Зеландії до Канади. Ми щасливі, що вони розуміють нашу музику. Нехай не розуміють слів, але переживають разом із нами певні емоції і відчувають правильну енергію, яку даємо їм. Ми постійно говоримо, що ми — люди з України, і важливо той прапор в кінці піднімати, щоб люди мали добрі вісточки з нашої країни. Бо, як правило, новини показують тоді, коли щось погане відбувається. Ми ж хочемо бути амбасадорами правильної енергії, амбасадорами культури", — розповідає вокаліст гурту "ДахаБраха" Марко Галаневич.

Читайте також: Мобільний павільйон House of Europe: що відбуватиметься у Франківську впродовж трьох тижнів

За його словами, 95% композицій гурту записані в Україні. Для пошуку ідей музиканти мадрують селами.

"Далі ми міксуємо з іншим фольклором, іншими інструментами, іншими звуками. Нам важливо робити музику. Коли в 2003 році я закінчив філологічний університет, бо освіта в мене не музична, то тоді вже говорили, що немає сіл, де ще можна зібрати фольклор. А саме села є тим джерелом народних традицій. Але я точно знаю, що носії ще є. Ще є за чим їздити і що збирати. На мою думку, це — наше багатство. Важливо це зберегти", — каже Марко Галаневич.

10 вересня гурт "ДахаБраха" відкрив мобільний павільйон House of Europe в Івано-Франківську
10 вересня гурт "ДахаБраха" відкрив мобільний павільйон House of Europe в Івано-Франківську. Суспільне Карпати

Одним з викликів у творчості гурту було створення музичного супроводу до фільму "Земля" Олександра Довженка на замовлення Довженко-Центру протягом зими-весни 2012 року, розповідає вокаліст "ДахаБрахи".

"Фільм "Земля" для нас був викликом, бо вважаємо, що це — найкраща стрічка, яку зняли на українській землі. Це було складно через певні обставини. По-перше, фільм створювався як радянська агітка. Нам треба було це усвідомлювати і розуміти, з якого боку будемо це озвучувати: чи з точки зору сучасників, чи позачасових спостерігачів, чи не звертати увагу на політичні моменти, а просто творити мистецтво. Ми обрали щось середнє: десь реагували, а моментами були відсторонені", — каже Марко Галаневич.

Більшість композицій, які гурт створював для театральних вистав, грали і на концертах. Щодо кіно, то за словами фронтмена "ДахаБрахи", режисери беруть вже готові саундтреки.

"Якщо говорити про створення репертуару для кіно, то сідали з нашим режисером Владом Троїцьким в театрі "ДАХ" і думали, як це має бути. Важливо, щоб пісня підходила під кожну дію, під кожне дійство. Але нам цікаво працювати і над тим, і над тим. Радіємо, що розвивається українське кіно і йому актуальна наша музика. Ми не можемо замовляти музику в цій галузі, але можемо її робити", — розповідає Галаневич.

За його словами, останнім часом в Україні поп-музика почала брати силу і енергію від етнокультури.

"Люди соромилися фольклору, бо через радянську пропаганду він був чимось вторинним і зовсім непрогресивним. І, звичайно, брати фольклор в поверхневому розумінні теж неправильно. Важливо, щоб люди глибше вивчали і орієнтувалися в темі усної народної творчості. Її не треба соромитися чи боятися. Прекрасний приклад тому гурт "GO-A", який чудово представив нашу країну на Євробаченні, і зараз музиканти працюють на піку слави", — каже Марко Галаневич.

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок