Перевернутий носоріг та мова котів. У Гарварді вручили Іґнобелівську премію

Перевернутий носоріг та мова котів. У Гарварді вручили Іґнобелівську премію

Перевернутий носоріг та мова котів. У Гарварді вручили Іґнобелівську премію
ROBIN RADCLIFFE

Гарвардський університет провів онлайн-церемонію вручення жартівливої Іґнобелівської премії. Серед переможців — дослідники транспортування носорогів та причин носіння бороди.

Перелік усіх номінантів опубліковано на сайті університету.

"Кожен переможець зробив те, що змушує людей спочатку сміятися, а потім думати", — відзначили в Гарварді.

Так, експеримент для визначення того, чи безпечніше перевозити носорога догори ногами отримав приз за транспортування. Під час його проведення вчені підвішували до вертольоту 12 тварин догори ногами, щоб подивитися, як це на них впливає: таким чином тварин перевозять у країнах Південної Африки. Однак раніше ніхто не перевіряв, як це впливає на стан носорогів. У результаті дослідження вчені виявили, що у такому положенні тварини почуваються краще, ніж лежачи.

Премію з біології отримали вчені, які аналізували "мову" котів, зокрема, як залежно від інтонації людини змінюється їхні нявкання і муркотіння.

Приз з ентомології отримало дослідження "Новий метод боротьби з тарганами на підводних човнах".

Екологічну премію отримали науковці за використання генетичного аналізу для виявлення різних видів бактерій, які мешкають у пачках викинутої жувальної гумки, що застрягла на тротуарах в різних країнах.

Приз із хімії дістався вченим, які провели хімічний аналіз повітря в кінотеатрах, щоб перевірити, чи залежить його склад від кількості насильства, випадків вживання наркотиків, ненормативної лексики та сексуальних сцен у фільмах, які там показують.

Переможці у галузі економіки виявили, що ожиріння політиків країни може бути хорошим індикатором корупції в ній.

Премію у галузі миру отримали вчені, які перевіряли гіпотезу, що почали носити бороди для захисту від ударів по обличчю.

Приз у медицині дістався вченим, які продемонстрували, що оргазм може бути настільки ж ефективним для поліпшення носового дихання, як і протинабрякові ліки.

Премію у фізиці вручили за експерименти для визначення того, чому пішоходи не стикаються постійно з іншими пішоходами.

Приз у галузі кінетики видали за проведення експериментів з метою зʼясувати, чому пішоходи іноді стикаються з іншими пішоходами.

Що відомо

  • Вчені українського походження Іван Максимов і Андрій Потоцький з Технологічного Університету Суінберн в Австралії отримали жартівливу нагороду за дослідження впливу високочастотних вібрацій на черв'яків.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок