Хмельницька школа встановила новий рекорд України

Хмельницька школа встановила новий рекорд України

Хмельницька школа встановила новий рекорд України

Рекорд України в номінації "Освіта" встановили у хмельницькому навчально-виховному об’єднанню №28. У цій школі навчається найбільша кількість учнів у країні – 2121. Рекорд офіційно підтвердили у Національному реєстрі та 25 лютого передали офіційні документи у навчальний заклад.

Вікторія Скальська, яка працює вчителем молодших класів каже, чи не щороку кількість учнів у класі нараховує 30 або 32. Визнає, на уроках буває важко навчити кожного школяра.

"Оптимальна кількість це 28 учнів. Велика різниця, коли 32, а коли 28. Я так працювала. Краще, коли 28. Хоча це тільки в 4 учні різниця, але вона відчутна. Ми працюємо таким чином: диференціюємо деякі завдання, працюємо в групах, працюємо в парах. Допомагаємо один одному".

У класі Катерини Лемишової навчається 39 учнів. Дівчина каже, навчанню така кількість не заважає.

"Періодично долають труднощі, але ми їх долаємо. У нас є самоповага, у нас є повага до учителів. Ми навчилися контролювати свої емоції і так набагато простіше проводити уроки".

Катерина Мушак навчається у 8-Г класі, де нараховується 32 учні. Дівчина зізнається, іноді на уроці важко зосередитися.

"Деякі діти є, які шумлять. Це заважає. Звичайно, коли велика кількість дітей важко вчитися, але ми справляємося".

Директор навчально-виховного об’єднання №28 Андрій Андрійчук тримає у руках сертифікат про встановлення рекорду України у номінації "Освіта", а саме "Найбільша кількість учнів в одному навчальному закладі". Ця хмельницька школа стала першою в країні, яка отримав такий документ. Усього у школі навчається 2121 учень, розповідає директор. Через таку кількість уроки тут проводять у дві зміни та збільшується навантаження на вчителів. Директор додає, приміщення школи розраховане на 1470 учнів.

"Є по проекту кабінети, які використовуються під кабінетну систему, але в нас там навчаються діти. І в кабінетах фізики, хімії, де мав би бути кабінет без постійного перебування дітей".

Представник реєстру рекордів України Павло Горішевський каже, перевірили усі школи України, аби підтвердити рекорд у Хмельницькому.

"Я не можу сказати скільки експерти досліджували, але були підняті усі освітні бази даних в Україні, і дійсно було визнано, що саме хмельницька школа №28 є найбільшою на даний час в Україні за кількістю учнів".

Офіційно національний рекорд України 28-ій школі присвоїли у січні цього року. 25 лютого школі передали документи, які це підтверджують.

Навчально-виховне об’єднання №28 єдина школа у мікрорайоні Озерна. Тут функціонує 65 класів каже, виконуююча обов’язки директора департаменту освіти на науки Хмельницької міської ради Світлана Губай.

"У місті будується ще одна школа у мікрорайоні Озерна. Вона розрахована до 100 учнів. Для учнів 1-4 класів, але будуть добудови і надалі".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди