Ультиматум владі через школу: що відбувається у Вирах на Рівненщині

Ультиматум владі через школу: що відбувається у Вирах на Рівненщині

Ультиматум владі через школу: що відбувається у Вирах на Рівненщині

Сьогодні батьки знову не пустили школярів на навчання у селі Вири Сарненського району. Діти не вчаться там другий день. Таким чином люди вимагають в обласної влади будівництва нової школи. Адже у тій, що існує, навчається 600 учнів, хоча розрахована вона на 200.

Не пускати дітей планують доти, доки не побачать реальних дій влади у вирішенні їхньої проблеми, – кажуть батьки.

Мама школярки Наталія Боровик:

– Моя дитина дуже часто хворіє, я з дитиною з лікарень не вилажу. Я думаю, що найбільша проблема в тому, що моя дитина навчається на партах, які не відповідають її віку, немає нормального освітлення в класах. В кожної дитини болить голова, тому що перевтома, тому що наші діти дихають грибком, задуха, тому що класи маленькі.

Навчаються діти в трьох приміщеннях, один із класів облаштували у місцевому будинку культури. Всі будівлі знаходяться на одному подвір'ї.

Директорка Вирівської школи Олена Вознюк:

– Навчаємося в дві зміни, початок занять о 8 годині і закінчується о 19:30. В нас на даний час 29 класів, 15 займаються в першу зміну і 14 – в другу. На слідуючий навчальний рік в нас знов добавляється два класи. Де їх розмістити, не знаємо, будемо підшуковувати приміщення.

Ультиматум владі через школу: що відбувається у Вирах на Рівненщині

А в частині цього приміщення уроки проводити припинили, тому що виявили тут грибок.

Мати школярів Тетяна Примич:

– Коли ми зірвали вагонку, ми не знали скільки років цей грибок жив під вагонкою, діти тут навчалися, дихали випарами цього грибка. Дуже багато дітей хворіло. 

Батько школярів Юрій Легкобит розповідає, що у 2012 році за кошти сільської ради виготовили проєкт добудови школи. Але досі будівництво не почалося.

Батько школярів Юрій Легкобит:

– Цей проєкт в 17-му році втратив актуальність, тому що помінялися норми ДБН. Зробили за власні кошти знов коригування. В нас вже є новий проєкт і знову ми стоїмо на тому самому місці і нікуди ми не рухаємося. Нам на протязі всіх років обіцяють, всі можновладці приїжджають і кажуть, що ми знаємо, актуальна ваша проблема, ми її вивчаємо, допомагаємо.

Коли діти знову підуть до школи – наразі невідомо.

Мати школярів Марина Шило:

– Ми настроєні батьки не пускати дітей до тих пір у школу, поки ми не побачимо, що дійсно нам хтось допомагає. Будем значить доганяти, ще один рік підемо в ті самі класи. Якщо нас далі не будуть чути, ми поблокуємо траси. Якщо не почують, будемо біля Верховної ради. 

Керівник обласного управління освіти Григорій Таргонський повідомив, що школа у Вирах – одна з трьох в області, яка потребує якнайшвидшого будівництва. Наразі вартість робіт оцінюють у майже 140 мільйонів гривень.

Начальник обласного управління освіти і науки Григорій Таргонський:

– Ми шукали шляхи виходу із ситуації і буде проведено коригування проєкту, буде проведено тендерну процедуру, буде використано кошти місцевого бюджету на співфінансування на цей рік і на наступний рік очікується, що розпочнеться повномасштабне будівництво цієї школи і щоб не перетворити його у довгобуд і не виділяти по малих сумах.

Заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська каже, що школу у Вирах включать до урядової програми "Великі будівництва" на наступний рік.

Заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська:

– Проектно-кошторисна документація, яка була в минулому році, був проведений тендер, склала 137 мільйонів. Тобто, ви розумієте, при 137-ми мільйонах ми можемо побудувати одну школу в Вирах, але всі решта об'єкти, які передбачені в ДФРР, про них забути. Школа в Вирах на сьогоднішній день під контролем. Вона буде включена на наступний рік. Розпочнемо в 21-му, закінчимо в 22-му.

Виконувач обов'язків директора департаменту з питань будівництва та архітектури ОДА Віталій Кардаш пояснює: цьогоріч школу у Вирах не включили до програми Фонду регіонального розвитку, тому що за умовами туди потрапили лише вже розпочаті об'єкти.

В.о. директора департаменту з питань будівництва та архітектури ОДА Віталій Кардаш:

– Виготовляємо проєктно-кошторисну документацію з експертизами, проводимо тендера, підписуємо угоди. При наявності коштів у місцевих громад ми можемо розпочинати це будівництво, розуміючи те, що даний об'єкт попадає у "Великі будівництва" на 21 рік і буде фінансуватися повністю. Цей проєкт ми також будемо включати в проєкти ДФРР на 21 рік. 

Більше про це у програмі "Тема дня" із начальником обласного управління освіти та науки Григорієм Таргонським.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди