Театр з Португалії привіз на "Мельпомену Таврії" до Херсона дві вистави

Театр з Португалії привіз на "Мельпомену Таврії" до Херсона дві вистави

Театр з Португалії привіз на "Мельпомену Таврії" до Херсона дві вистави Фото: Володимир Безрідний

Дві вистави привезли цьогоріч актори з театру Браги (міста у Португалії) на Мельпомену Таврії. Участь у фестивалі вони беруть сьомий рік. Сприяла цьому наша землячка Валентина Бикова, яка майже 20 років живе у Португалії.

Про роботи трупи Суспільному розказав португальський режисер Руї Мадейра. На Мельпомену чоловік приїздить всьоме, цього року він не просто представляє свої роботи українським глядачам, а й оцінює вистави своїх колег як член експертної ради.

"Цей фестиваль дуже важливий не тільки для України, а важливий у міжнародному плані. Це дуже важливо для того, щоб пізнавати інші культури і інші театральні практики. І також для того, щоб ми всі разом працювали заради миру. Театр грає дуже важливу роль в культурі. Це – мистецтво, люди мають потребу у цьому мистецтві. Є пряма взаємодія між актором та публікою. Це - свідомість театрального мистецтва, яке може у великій мірі допомогти миру. Це – моя думка", - говорить Руї Мадейра.

Цього року на фестивалі португальці представили дві драматичні вистави, розказує режисер:

"Цього року ми привезли дві невеликі вистави, так звані камерні вистави норвезького драматурга Стріндберга. Це - драматург кінця 19 століття і вважається батьком сучасної драматургії. Ці дві вистави про боротьбу у наших головах, як і вся драматургія Стріндберга. Це дуже важка робота про тиск часу, часова взаємодія між акторами і драматургами, і вживання цього часового розуміння між акторами та публікою. Це – процес нашої практики і нашого креативу. Нам потрібно, щоб актор не інтерпретував автора. В театрі ми спілкуємося, театр – це мистецтво слухати, бачити і відчувати".

Валентина Бикова – херсонка, яка зараз живе у Португалії. І саме за її ініціативи і розпочалася участь португальського театру в українському фестивалі. Коли переїхала до іншої країни, розповідає жінка, одразу пішла на виставу до театру. Там познайомилася з акторами і робила про них репортажі. Одного разу зустрілася з режисером Руї Мадейрою.

"Я кажу, а у нас на півдні, у Херсоні, є театральний фестиваль і думаю, що ж він відповість. А він сказав: "Так". Не замислюючись. Я кажу: "А матеріал?" "Він у нас є. У нас є п’єса, де акторка розмовляє за допомоги предметів і своєї міміки". Я потім приїхала у відпустку до Херсона і відразу прийшла до Книги. Вони мені дали диск, сценарій. Я кажу: "Чи не хотіли б Ви, щоб португальський театр до вас приїхав?" "Звичайно, хотів би". І розпочалася чорна робота, бо так у перший раз було важко і з візами, і з квитками", - говорить Валентина Бикова.

Відтоді Валентина відвідує кожен фестиваль. Зараз, говорить, португальський театр ставить вистави і в інших містах України.

Що відомо:

  • Фестиваль "Мельпомена Таврії" відбувається у Херсоні з 1999 року. За цей час у межах Мельпомени понад 200 театральних колективів з 20 країн світу показали майже 450 вистав.
  • Цьогоріч XXIII Міжнародний фестиваль "Мельпомена Таврії" розпочався у Херсоні 3 вересня. Свої театри представляють учасники з 7 країн світу: Грузії, Вірменії, Румунії, Португалії, Туреччини, Білорусі та України. Фестиваль триватиме до 11 вересня.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди