У Житомирі стартувала підготовка до Всесвітнього дня прибирання

У Житомирі стартувала підготовка до Всесвітнього дня прибирання

У Житомирі стартувала підготовка до Всесвітнього дня прибирання
Facebook, "Let's do it, Ukraine"

"Побачив? – Прибери" – у Житомирі стартувала підготовка до Всесвітнього дня прибирання "World Cleanup Day". Про це Суспільному розповіла координаторка Всеукраїнського молодіжного руху "Let’s Do It, Ukraine" Олександра Муха.

За її словами, 18 вересня у Житомирі пройде соціально-екологічна акція з прибирання зелених зон та благоустрою територій в рамках Всесвітнього дня прибирання. Прибиратимуть сміття у різних мікрорайонах міста.

"Охочих прибирати на Центральній локації чекають 18 вересня о 10:00 годині біля входу у Корбутівський парк, – каже Олександра Муха. – Інші місця, де також можна приєднатися до активностей:

  • Яр, Богунія (зустріч біля сцени);
  • "Житомирська політехніка";
  • Мальованка, Ясеневий провулок".

За словами Олександри Мухи, можна приєднатися до рекомендованих локацій або прибирати будь-де.

"З собою мати: засоби індивідуального захисту, рукавички, пакет, гарний настрій і, звісно, бажання зробити Україну чистою разом, – каже Олександра Муха. – Формати прибирань різні:

  • колективні прибирання з сім'єю, друзями чи колегами на одній із локацій. За такої форми кількість учасників у групі має бути обмеженою, а площа – достатньо великою для дотримання соціальної дистанції;
  • індивідуальні прибирання обраної забрудненої зони;
  • цифрове очищення – видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів. Це дозволить розвантажити центри баз даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії;
  • картографування – встановлюйте безкоштовний мобільний додаток "EcoHike" та відмічайте забруднені й очищені території".
У Житомирі стартувала підготовка до Всесвітнього дня прибирання
Facebook, "Let's do it, Ukraine"

Долучитися до акції можна як волонтер, координатор, учасник та партнер.

"Після прибирання важливо донести зібране до найближчого сміттєвого бака, – каже Олександра Муха. – За можливості, відсортувати й здати в найближчий пункт прийому вторинної сировини. Робіть фото, сторіс на локаціях до і після прибирання, відмічайте організаторів у соціальних мережах #побачивприбери #letsdoitukraine #worldcleanupday, щоб бути взірцем для інших. Результати своїх прибирань фіксуйте на сайті".

Міжнародна акція Всесвітнього дня прибирання "World Cleanup Day" проходить щороку в третю суботу вересня одночасно в 180 країнах світу та об'єднує понад 50 мільйонів учасників. Минулого року 140 тисяч учасників очистили понад дві тисячі локацій у 24 областях та 243 населених пунктах України. Спільними зусиллями зібрали 764 тонни сміття.

Читайте також

  • Де у Житомирі здавати вторсировину – запустили онлайн-мапу з мережею пунктів приймання.

Вибір редакції

На початок