Перейти до основного змісту
Адміністрація Байдена призначила відповідальну за політику США щодо України

Адміністрація Байдена призначила відповідальну за політику США щодо України

Адміністрація Байдена призначила відповідальну за політику США щодо України
. Робін Данніган. Скріншот: Суспільне

Адміністрація президента США Джо Байдена призначила дипломатку Робін Данніган керівницею американської політики щодо Центральної та Східної Європи в Державному департаменті.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

"Данніган, яка займала посаду заступниці секретаря з питань енергетичної дипломатії в Бюро енергетичних ресурсів Державного департаменту з 2014 по 2017 рік, зосередиться на формуванні політики щодо України, Білорусі та Молдови, Польщі, Угорщини та Чехії", — йдеться у повідомленні.

Останні три роки вона працювала у посольстві США у Відні: спочатку на посаді заступниці голови місії, а останнім часом — повіреною у справах в Австрії. Нову посаду вона зайняла 7 вересня.

Зазначається, що Данніган була однією з перших критиків планів Росії з побудови "Північного потоку-2" до Німеччини дном Балтійського моря, щоб перенаправити європейський експорт газу в обхід України, позбавивши Київ близько 2 мільярдів доларів на рік транзитних зборів.

Читайте також: "США зараз не могли дати того, що очікували українці" — експерти про зустріч Байдена і Зеленського

"Треба запитати: чому підтримувати Україну однією рукою і душити її іншою, — наводить видання слова Данніган на конференції в листопаді 2015 року. — "Північний потік-2" ​загрожує не лише виживанню України та її ресурсам, але і становить ризик для диверсифікації енергоресурсів в Європі, особливо в південно-східній Європі".

Минулого місяця Державний департамент призначив радником з питань енергетичної безпеки Амоса Хохстейна, серед головних завдань якого названо протидію намаганням Росії використовувати енергію у якості "геополітичної зброї".

Читайте також: "Північний потік-2": завершились роботи зі зварювання останньої труби

Що відомо

  • "Північний потік-2" – це газопровід з Росії, який проходить через Балтійське море до Німеччини та зачіпає економічні зони та територіальні води п’яти країн: Данії, Німеччини, Росії, Фінляндії та Швеції. Його спроєктували в обхід України. Завершення будівництва газогону заплановане на 23 серпня.
  • "Північний потік-2" планували добудувати наприкінці 2020 року, але у середині грудня 2019 року проти будівництва газопроводу Державний департамент США наклав на компанії, які будуть газогін, санкції.
  • Ще через рік тодішній президент США Дональд Трамп і Конгрес схвалили додаткові санкційні заходи, щоб зупинити будівництво російського трубопроводу. Однак у травні 2021 року новий президент США Джо Байден заявив, що адміністрація вирішила скасувати санкції щодо будівництва газопроводу, оскільки проєкт майже закінчений, а санкції зашкодять відносинам з Німеччиною та іншими європейськими союзниками.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок