Адміністрація президента США Джо Байдена призначила дипломатку Робін Данніган керівницею американської політики щодо Центральної та Східної Європи в Державному департаменті.
Про це повідомляє "Радіо Свобода".
"Данніган, яка займала посаду заступниці секретаря з питань енергетичної дипломатії в Бюро енергетичних ресурсів Державного департаменту з 2014 по 2017 рік, зосередиться на формуванні політики щодо України, Білорусі та Молдови, Польщі, Угорщини та Чехії", — йдеться у повідомленні.
Останні три роки вона працювала у посольстві США у Відні: спочатку на посаді заступниці голови місії, а останнім часом — повіреною у справах в Австрії. Нову посаду вона зайняла 7 вересня.
Зазначається, що Данніган була однією з перших критиків планів Росії з побудови "Північного потоку-2" до Німеччини дном Балтійського моря, щоб перенаправити європейський експорт газу в обхід України, позбавивши Київ близько 2 мільярдів доларів на рік транзитних зборів.
Читайте також: "США зараз не могли дати того, що очікували українці" — експерти про зустріч Байдена і Зеленського
"Треба запитати: чому підтримувати Україну однією рукою і душити її іншою, — наводить видання слова Данніган на конференції в листопаді 2015 року. — "Північний потік-2" загрожує не лише виживанню України та її ресурсам, але і становить ризик для диверсифікації енергоресурсів в Європі, особливо в південно-східній Європі".
Минулого місяця Державний департамент призначив радником з питань енергетичної безпеки Амоса Хохстейна, серед головних завдань якого названо протидію намаганням Росії використовувати енергію у якості "геополітичної зброї".
Читайте також: "Північний потік-2": завершились роботи зі зварювання останньої труби
Що відомо
- "Північний потік-2" – це газопровід з Росії, який проходить через Балтійське море до Німеччини та зачіпає економічні зони та територіальні води п’яти країн: Данії, Німеччини, Росії, Фінляндії та Швеції. Його спроєктували в обхід України. Завершення будівництва газогону заплановане на 23 серпня.
- "Північний потік-2" планували добудувати наприкінці 2020 року, але у середині грудня 2019 року проти будівництва газопроводу Державний департамент США наклав на компанії, які будуть газогін, санкції.
- Ще через рік тодішній президент США Дональд Трамп і Конгрес схвалили додаткові санкційні заходи, щоб зупинити будівництво російського трубопроводу. Однак у травні 2021 року новий президент США Джо Байден заявив, що адміністрація вирішила скасувати санкції щодо будівництва газопроводу, оскільки проєкт майже закінчений, а санкції зашкодять відносинам з Німеччиною та іншими європейськими союзниками.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!