"Потрібно дивитися". Вадим Гутцайт - про необхідність виклику футболістів з Росії у збірну України

"Потрібно дивитися". Вадим Гутцайт - про необхідність виклику футболістів з Росії у збірну України

"Потрібно дивитися". Вадим Гутцайт - про необхідність виклику футболістів з Росії у збірну України НОК України

Як міністр молоді та спорту України пояснив свою позицію.

Збірна України провела два матчі під керівництвом нового тренера Олександра Петракова, зігравши внічию проти Казахстана та Франції. Попри втрачені очки, українці продовжують зберігати шанси на потрапляння у плей-оф до чемпіонату світу, йдучи на другій позиції в групі.

Перед тим, як отримати посаду виконувача обов'язків тренера збірної України, Олександр Петраков наголошував на тому, що не збиратиметься викликати у національну команду гравців, які виступають у російському чемпіонаті. Петраков зазначав, що на сьогоднішній день між Україною та Росією "не може бути примирення", відповідно і футболістів звідти він не має наміру запрошувати.

Читайте також: "Ні гравців, ні примирення бути не може". Петраков - про виклик легіонерів з Росії у збірну України

Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт в інтерв'ю "Громадське" висловив свою точку зору щодо цієї позиції. За його словами, це питання є досить складним, але якщо українські футболісти, які виступають в Росії, показуватимуть дуже високий рівень, то над цим потрібно подумати.

"Складно відповісти на це питання. Якщо наш гравець - реально сильний і потім буде представляти нашу країну на чемпіонатах світу чи Європи та заб'є один із найважливіших для нас голів, а український стяг буде підійматися у світі чи Європі... Це складне питання, але потрібно дивитися. Якщо це реально сильний футболіст і він допоможе команді пройти далі, щоб Україна була на подіумі, то напевно, щоб Україна була на подіумі", - сказав міністр.

Гутцайт також звернув увагу, що у минулому у якості спортсмена також мав схожу дилему - виступати за Україну або ж змінити громадянство. Але вирішив залишитися в Україні.

"Це складне питання, над яким потрібно думати. Складно відразу відповісти на нього. Я взагалі дивлюся і розумію, що є контракти, є гроші. Для мене батьківщина - у серці, і це потрібно розуміти. Не завжди гроші стоять на першому місці для нас. Я був спортсменом і розумів, що у пострадянські часи не було грошей на тренувальні збори, змагання. У мене теж був виклик поїхати у Росію чи у Сполучені Штати, де живе моя родина. Але я обрав не гроші, а жити та працювати на батьківщині. Для кожної людини це виклик, у мене виклик ось такий".

Що відомо

  • У російському чемпіонаті виступають одразу кілька футболістів, що у минулому грали за збірну України: Ярослав Ракицький ("Зєніт"), Іван Ордець ("Дінамо" Москва), Дмитро Іванісеня ("Крилья Совєтов").
Читайте також: Український півзахисник Іванісеня перейшов у російський "Крилья Совєтов"
  • Ракицький оголосив про завершення кар'єри у збірній Україні в листопаді 2019-го, посилаючись на політичний фактор при виборі футболістів у заявку національної команди.
  • Востаннє виклик у збірну Україну отримували футболісти із чемпіонату Росії ще у 2016 році - Олександр Зінченко ("Уфа") та Богдан Бутко ("Амкар").

Що далі

  • Середа, 8 вересня, 21:45. Товариський матч України проти Чехії.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1Хокей