Еліна Світоліна на тайбрейку у вирішальному сеті вилетіла в 1/4 фіналу US Open від 19-річної канадки AP

Еліна відігралася з 2:5 у третьому сеті, але програла.

Українська тенісистка Еліна Світоліна не змогла подолати стадію 1/4 фіналу на останньому турнірі Великого шолому в 2021 році, US Open. У чвертьфіналі українка програла 19-річній канадці Лейлі Фернандеш.

Світоліна підійшла до цього поєдинку з 9-матчевою виграшною серією: перемогла на турнірі в Чикаго, пройшла чотири стартові кола US Open без жодного програного сету. Натомість Фернандеш за день до матчу відсвяткувала 19-річчя, а по ходу турніру вибила почергово Наомі Осаку та Анжелік Кербер.

Перший сет чвертьфіналу Світоліна - Фернандеш теж залишився за 19-річною канадкою: вона більше і агресивніше атакувала, заробила 13 віннерів проти 4 у Еліни. А результат партії вирішив єдиний брейк від Лейли - 6:3 на її користь.

У другому сеті Еліна почала більше грати в атакувальний теніс (10 віннерів проти 11 у суперниці), водночас більше помилялася суперниця. Як наслідок, Світоліна повела з двома брейками - 5:1. Але не змогла з першої спроби подати на сет, а за рахунку 5:3 на своїй подачі українка відіграла три брейкпоїнти, після чого закрила все-таки сет - 6:3.

Третя партія розпочалася з двох брейків від Фернандеш, на який Світоліна змогла відповісти тільки одним. Рахунок у сеті став 5:2 на користь Лейли, але спершу Еліна взяла свою подачу, тоді не дала суперниці подати на матч, а тоді ще раз захистила свій гейм - 5:5. Після цього тенісистки обмінялися складними захистами подачі і матч перейшов на тайбрейк у вирішальному сеті - 6:6.

На старті тайбрейку Лейла повела з рахунком 4:1, вона залишила за собою одну подачу Еліни. Українка відігралася в 4:4, тоді в 5:5, але програла свою міні-подачу. Фернандеш заробила матчбол - і одразу реалізувала його, 7:5 на тайбрейку.

• US Open. 1/4 фіналу

Еліна Світоліна (Україна, 5) - Лейла Фернандеш (Канада) 1:2 (3:6, 6:3, 6:7 (5) )

Ключова статистика матчу Світоліна - Фернандеш

• Віннери: 42 - 32 на користь Фернандеш (усю перевагу створила у першому сеті, де перемогла за віннерами 13-4)
  • Гра біля сітки: в Еліни лише 55% виграних м'ячів (12 з 22), у суперниці - 78% (19 з 24)

Що означає ця поразка для Світоліної

• Еліна Світоліна зіграла восьмий матч у чвертьфіналі турніру Великого Шолому. Вона вшосте програла на цій стадії, українка здобула лише дві перемоги.
  • Еліна перервала 9-матчеву переможну серію, натомість Фернандеш уперше в кар'єрі пройшла в півфінал турніру Великого Шолому.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу