10 мільйонів гривень візьмуть з місцевого бюджету для добудови палацу спорту в Хмельницькому

10 мільйонів гривень візьмуть з місцевого бюджету для добудови палацу спорту в Хмельницькому

10 мільйонів гривень візьмуть з місцевого бюджету для добудови палацу спорту в Хмельницькому оригінал

Про це Суспільному розповів директор міського департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Олександр Чорнієвич. За його словами, у квітні при уточненні бюджету міста планують додатково закласти кошти та очікують на державну субвенцію. Що наразі зроблено і чи буде співфінансування від держави цього року, дізнавалася Леся Боровець. Подробиці – далі у сюжеті.

Цьогоріч підрядник вже виконав роботи на суму 3,5 мільйона гривень та отримав аванс у розмірі 3-х мільйонів гривень з міського бюджету, каже директор міського департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Олександр Чорнієвич. Додає: минулоріч з бюджету міста на будівництво палацу спорту витратили 30 мільйонів, з державного – 80 мільйонів гривень.

"Виконуємо зараз роботи по будівництву евакуаційних виходів, на 4-му поверсі закінчуємо ці всі налагоджувальні роботи, які полягали з вентиляцією, з її монтуванням. Виконуємо роботи з вхідною частиною фізкультурно-оздоровчого корпусу, якраз там займаємося зараз монолітними роботами. Ну і відповідно так само, які стосуються питання внутрішніх робіт, так само виконуються ці роботи для того, щоб вже навесні активно приступати зо оздоблювальних робіт. Роботи тривають активно, кожного дня від 40 до 50 людей є на об’єкті будівництва, і ведуть будівництво".

У 2018 році вартість проєкту складала 280 мільйонів гривень. Будівництво розпочали за умов співфінансування з боку держави та міського бюджету, каже Олександр Чорнієвич. Додає: очікують цьогоріч на державну субвенцію у розмірі 50 мільйонів гривень.

"Такі кошти є закладені в державному бюджеті, але не даний час, на жаль, міжвідомча комісія не працює, та яка мала б вивчати стан ходу будівництва таких об’єктів, які є в Україні запущені в роботу і потребують державного спів фінансування. Ми активно могли б у цьому році завершувати всі зовнішні роботи і вже працювати взимку 2021-го року внутрішні роботи робити і активно в 2021 році здавати об’єкт в експлуатацію".

В міський базовий бюджет на палац спорту закладена сума в 10 мільйонів гривень, каже начальник фінансового управління Хмельницької міської ради Сергій Ямчук. Додає: для повноцінного продовження будівельних робіт потрібно вкласти ще мінімум 30 мільйонів гривень з державного бюджету.

"Ми надіємося і розраховуємо на спів фінансування з державного бюджету по окремій програмі так як це було і в минулому році. Як буде складатися фінансування з державного бюджету, прогнозувати важко, тому що на сьогоднішній день ми бачимо що є значні проблеми по виконанню дохідної частини державного бюджету але засідання відповідної комісії на рівні міністерств буде пізніше, тоді вже будемо більш точніше знати конкретні результати".

Проєкт будівництва палацу спорту зростатиме у вартості, каже голова громадської організації «Жіночий антикорупційний рух» Альона Береза.

"Там були прописані інфляційні витрати, витрати на якісь непередбачені ризики, але це не стосується кошторисної заробітної плати, тому тут пішли зовсім іншим чином, що в майбутньому, на нашу думку, може призвести до перерахунку взагалі всього кошторису і внесення до нього змін. На нашу думку, це не перекриється тими інфляційними витратами, які передбачалися в кошторисі. Але вони передбачалися".

Місто потребує таку масштабну споруду, як палац спорту. Це дасть можливість проведення спортивних змагань найвищого рівня, каже начальник управління молоді та спорту Хмельницької міської ради Сергій Ремез.

"Особливістю цієї споруди є те, що там буде до 3-х тисяч посадочних місць, і споруда буде відповідати вимогам, які ставлять федерації по проведенням змагань всеукраїнського і міжнародного рівнів. Тому є майбутнє в цієї споруди в плані використання для тренувань і проведення змагань всеукраїнського та міжнародного рівнів".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди