"Він врятував етап". Українець Падун допоміг своїй команді здобути перемогу на багатоденці Вуельта

"Він врятував етап". Українець Падун допоміг своїй команді здобути перемогу на багатоденці Вуельта

"Він врятував етап". Українець Падун допоміг своїй команді здобути перемогу на багатоденці Вуельта
Velon.cc

Саме виступ українського велогонщика "врятував" ситуацію для Bahrain-Victorious.

В Іспанії завершилася одна із трьох гонок рівня Гран-тур у велоспорті - Вуельта. Упродовж трьох тижнів гонщики подолали 21 етап, а заключний старт багатоденки відбувся між Падроном та Сантьяго-де-Компостелле, де велосипедисти завершили старт роздільною гонкою. Перемогу на останньому етапі здобув гонщик Jumbo-Visma Прімож Рогліч.

І саме Рогліч став переможцем Вуельти у 2021 році - утретє поспіль словенський велогонщик виграв генеральну класифікацію. Найближчого переслідувача - іспанця Енріка Маса із Movistar - словенець випередив на 4:42 хвилини.

Проте переможцем командної класифікації стала не команда Рогліча, Jumbo-Visma, а Bahrain-Victorious, за яку виступає українець Марк Падун.

Загальну перемогу в командному заліку Bahrain-Victorious здобули не в останню чергу завдяки Марку Падуну.

Читайте також: Велогонщик Марк Падун здобув історичну перемогу для України на рівні Світового туру

Що зробив Марк Падун?

На старті Вуельти команда Bahrain-Victorious робила акцент на тому, аби забезпечити високе місце у генеральній класифікації іспанцеві Мікелю Ланді6-разовий фінішер у топ-10 багатоденок рівня Гранд-туру, однак уже на старті другого тижня лідер команди випав з боротьби на високі місця.

Поступово команда переключилася на роботу на австралійця Джека Хейга, але паралельно намагалася втриматися серед претендентів на перемогу в командому заліку.

На середині Вуельти Bahrain-Victorious йшли четвертими у заліку, а після 17-го етапу (за чотири старти до кінця багатоденки) піднялися на першу позицію!

За два етапи до фінішу Bahrain-Victorious залишалися першими і випереджали Jumbo-Visma лише на чотири хвилини. Вирішальним у боротьбі став 20-й, передостанній етап.

Під час нього Марк Падун поїхав у відрив і тривалий час навіть претендував на перемогу - головним суперником українця став південноафриканець Раян Гібсон, представник команди UAE-Emirates.

Проте замість того, щоб боротися за перемогу, Падуну дали команду повернутися до команди: потрібно було "витягувати" Джека Хейга та Джино Майдера у боротьбі за місця у топ-5 генеральної класифікації.

Падун дозволив себе наздогнати групі, в якій рухалися Хейг та Майдер, а тоді майже наодинці відпрацював гірські кілометри, відірвав цю групу від пелотону і наблизив до лідера. На останніх кілометрах Марк відпустив групу, яка допрацювала етап самотужки, а сам він фінішував значно нижче пелотону.

"Це був шалений етап. У нас був Падун у відриві, і саме він зрештою врятував наш етап", - заявив після 20-го етапу Джино Майдер.

І саме робота Марка на передостанньому етапі зрештою допомогла Хейгу фінішувати третім у генеральній класифікації, а Майдеру - п'ятим (ще й з білою майкоюПереможець класифікації молодих гонщиків).

І навіть більше - за підсумками 20-го етапу перевага Bahrain-Victorious над Jumbo-Visma збільшилася до 10 хвилин, які команда не втратила на останньому етапі. Відтак, перемога саме команди Падуна в загальному заліку.

Командний залік Вуельти-2020

  1. Bahrain-Victorious - 252 години 19 хвилин 35 секунд
  2. Jumbo-Visma +7 хвилин 26 секунд відставання
  3. Ineos Grenadiers +32 хвилини 18 секунд відставання

Як пройшла Вуельта для Падуна?

  • 17-е місце - найкращий результат Падуна на Вуельті-2021 (третій етап). На передостанньому 20-му етапі Падун фінішував 23-м.
  • У генеральній класифікації Падун посів 59-е місце, у боротьбі за перемогу у гірській - 51-е. Також Падун посів 14-е місце у молодіжному заліку Вуельти, переможцем якого став його партнер по команді Джино Майдер.
Читайте також: 18-річний Пономар став наймолодшим переможцем чемпіонату України з велоспорту

Що відомо

  • Для Падуна Вуельта у 2021 році стала третьою у кар'єрі. У 2018 році він не фінішував, а ось у 2019-му посів 84-е місце у загальній класифікації та 22-е у юнацькій.
  • Вуельта стала для Падуна першою великою багатоденкою у 2021 році. На Джиро д'Італія та Тур де Франс він не потрапляв до складу своєї команди.
  • Падун був єдиним українським представником на Вуельті. Команда ще одного українського велогонщика Андрія Пономаря - Androni Giocattoli-Sidermec - на Вуельту не заявилася.
  • Найбільшим успіхом Падуна у 2021 році став результат на французькій багатоденці Крітеріум ду Дофіне. Українець став найкращим на двох заключних етапах, завдяки чому переміг у заліку гірської класифікації.
На початок