"Він врятував етап". Українець Падун допоміг своїй команді здобути перемогу на багатоденці Вуельта Velon.cc

Саме виступ українського велогонщика "врятував" ситуацію для Bahrain-Victorious.

В Іспанії завершилася одна із трьох гонок рівня Гран-тур у велоспорті - Вуельта. Упродовж трьох тижнів гонщики подолали 21 етап, а заключний старт багатоденки відбувся між Падроном та Сантьяго-де-Компостелле, де велосипедисти завершили старт роздільною гонкою. Перемогу на останньому етапі здобув гонщик Jumbo-Visma Прімож Рогліч.

І саме Рогліч став переможцем Вуельти у 2021 році - утретє поспіль словенський велогонщик виграв генеральну класифікацію. Найближчого переслідувача - іспанця Енріка Маса із Movistar - словенець випередив на 4:42 хвилини.

Проте переможцем командної класифікації стала не команда Рогліча, Jumbo-Visma, а Bahrain-Victorious, за яку виступає українець Марк Падун.

Загальну перемогу в командному заліку Bahrain-Victorious здобули не в останню чергу завдяки Марку Падуну.

Що зробив Марк Падун?

На старті Вуельти команда Bahrain-Victorious робила акцент на тому, аби забезпечити високе місце у генеральній класифікації іспанцеві Мікелю Ланді6-разовий фінішер у топ-10 багатоденок рівня Гранд-туру, однак уже на старті другого тижня лідер команди випав з боротьби на високі місця.

Поступово команда переключилася на роботу на австралійця Джека Хейга, але паралельно намагалася втриматися серед претендентів на перемогу в командому заліку.

На середині Вуельти Bahrain-Victorious йшли четвертими у заліку, а після 17-го етапу (за чотири старти до кінця багатоденки) піднялися на першу позицію!

За два етапи до фінішу Bahrain-Victorious залишалися першими і випереджали Jumbo-Visma лише на чотири хвилини. Вирішальним у боротьбі став 20-й, передостанній етап.

Під час нього Марк Падун поїхав у відрив і тривалий час навіть претендував на перемогу - головним суперником українця став південноафриканець Раян Гібсон, представник команди UAE-Emirates.

Проте замість того, щоб боротися за перемогу, Падуну дали команду повернутися до команди: потрібно було "витягувати" Джека Хейга та Джино Майдера у боротьбі за місця у топ-5 генеральної класифікації.

Падун дозволив себе наздогнати групі, в якій рухалися Хейг та Майдер, а тоді майже наодинці відпрацював гірські кілометри, відірвав цю групу від пелотону і наблизив до лідера. На останніх кілометрах Марк відпустив групу, яка допрацювала етап самотужки, а сам він фінішував значно нижче пелотону.

"Це був шалений етап. У нас був Падун у відриві, і саме він зрештою врятував наш етап", - заявив після 20-го етапу Джино Майдер.

І саме робота Марка на передостанньому етапі зрештою допомогла Хейгу фінішувати третім у генеральній класифікації, а Майдеру - п'ятим (ще й з білою майкоюПереможець класифікації молодих гонщиків).

І навіть більше - за підсумками 20-го етапу перевага Bahrain-Victorious над Jumbo-Visma збільшилася до 10 хвилин, які команда не втратила на останньому етапі. Відтак, перемога саме команди Падуна в загальному заліку.

Командний залік Вуельти-2020

1. Bahrain-Victorious - 252 години 19 хвилин 35 секунд
  2. Jumbo-Visma +7 хвилин 26 секунд відставання
  3. Ineos Grenadiers +32 хвилини 18 секунд відставання

Як пройшла Вуельта для Падуна?

• 17-е місце - найкращий результат Падуна на Вуельті-2021 (третій етап). На передостанньому 20-му етапі Падун фінішував 23-м.
  • У генеральній класифікації Падун посів 59-е місце, у боротьбі за перемогу у гірській - 51-е. Також Падун посів 14-е місце у молодіжному заліку Вуельти, переможцем якого став його партнер по команді Джино Майдер.

• Для Падуна Вуельта у 2021 році стала третьою у кар'єрі. У 2018 році він не фінішував, а ось у 2019-му посів 84-е місце у загальній класифікації та 22-е у юнацькій.
  • Вуельта стала для Падуна першою великою багатоденкою у 2021 році. На Джиро д'Італія та Тур де Франс він не потрапляв до складу своєї команди.
  • Падун був єдиним українським представником на Вуельті. Команда ще одного українського велогонщика Андрія Пономаря - Androni Giocattoli-Sidermec - на Вуельту не заявилася.
  • Найбільшим успіхом Падуна у 2021 році став результат на французькій багатоденці Крітеріум ду Дофіне. Українець став найкращим на двох заключних етапах, завдяки чому переміг у заліку гірської класифікації.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика