Найкращий багатоборець України планує завершення кар'єри. Його результатів не досягали 19 років

Найкращий багатоборець України планує завершення кар'єри. Його результатів не досягали 19 років

Ексклюзивно
Найкращий багатоборець України планує завершення кар'єри. Його результатів не досягали 19 років АР

Тепер Олексій Касьянов може очолити збірну України з багатоборства.

Україна не була представлена на Олімпійських іграх-2020 у легкоатлетичному багатоборстві - ні у жіночому семиборстві, ні у чоловічому десятиборстві українці не потрапили на змагання. Таке трапилось вперше за час виступів України на Олімпіадах.

Найбільше шансів серед чоловіків у відборі на токійські Ігри мав Олексій Касьянов - триразовий призер чемпіонатів світу з багатоборства. У кваліфікаційний період його найкращий результат склав 8009 очок на змаганнях у Ташкенті в травні 2021 року. Але норматив на Олімпіаду-2020 становив 8350 балів. Відповідно, українець його не виконав, а за світовим рейтингом відібратись теж не зміг - недостатня висока позиція.

На момент Олімпіади у Токіо Олексію Касьянову виповнилося 36 років. Але попри свій вік, він усе ще залишається найкращим десятиборцем в Україні: жоден із українських спорстменів наразі не може наблизитись до його показників і хоча б перетнути позначку у 8000 очок на змаганнях.

Касьянову належать 25 з 50-ти найкращих результатів українців у багатоборстві за весь час виступів. Його особистий рекорд - 8479 очок.

Лідер збірної України продовжує тренуватись і, незважаючи на пропуск Олімпіади у 2021 році, завершувати кар'єру тут і зараз не планує.

Але на початку вересня стало відомо, що Касьянов претендує на посаду головного тренера збірної України з багатоборства, а в ексклюзивному інтерв'ю Суспільне Спорт легкоатлет зізнався: уже думає, який старт у наступному році може стати для нього заключним.

 • Про причини подачі своєї кандидатури на пост головного тренера збірної України з багатоборства
"У чоловічому багатоборстві за останній 21 рікНабирав Олександр Юрков, який саме у 2000 році показав результат 8574 очки. Також він досягнув позначки у 8509 очок у 2002 році. ніхто, окрім мене, не набирав більше 8000 очок на змаганнях. Я знайомий із системою українського багатоборства і, на мій погляд, можу внести певні корективи. Я тренувався і в Німеччині, і в США. І там зовсім інакші методики підготовки, що відрізняються від наших.

Головний тренер більше займається стратегією, методичним підходом, допомагає спортсменам. Старший же займається більше організаційними справами. Але зважаючи на те, що в українському багатоборстві не так уже й багато людей, то найімовірніше залишать лише одну посаду".

 • Про проблеми українського багатоборства

"Проблема є дуже глобальною - одним реченням не опишеш. Але одна з найголовніших проблем - багатоборство, особливо чоловіче, доволі "пізній" вид спорту. Неможливо опанувати всі види в юнацькому чи юніорському віці. А наша система вибудована так, що, якщо ти не потрапляєш в збірну в молодшому віці, то ти не можеш надалі якісно готуватись до змагань. Це дуже складно. Екіпірування й інвентаря дуже багато, він коштує дуже дорого, тому легше опановувати один вид. Наприклад, є дуже талановиті хлопці, які б могли виступати в багатоборстві, однак вони переходять в окремий вид, бо це простіше. Вони так і в збірну можуть потрапити, та й перспективи подальшого росту є. Однак усе ж таки в багатоборстві вони б у них були ліпшими в майбутньому.

Тож, головний тренер має вчасно розгледіти таланти й зробити все, аби вони залишались у багатоборстві. Оскільки європейці краще виступають у технічних видах, а не у видах на витривалість чи в спринті, багатоборство є одним із найбільш перспективних для нас видів. Багатоборство так просто забувати не можна.

Усі діти, які зараз виступають у віковій категорії юнаків, мешкають у маленьких містах, там дуже складно досягти високих результатів. Потрібно вже про майбутнє зараз думати. Можливо, діти будуть вступати у виші у великих містах. Треба спілкуватись із ними, шукати тренерів, розмовляти з батьками, чи бачать вони у своїх дітях спортсменів. Адже якщо вони вступлять в інші виші, у яких немає спортивної спеціалізації, то вони вже не зможуть продовжувати спортивну кар’єру".

 • Про подальшу спортивну кар'єру

"Я ж не просто так взяв і подав заявку. Я проходив консультації - із нинішнім керівництвом Федерації, із іншими тренерами, що подають свої кандидатури. Вони мені сказали: "Подавай - відмовитись завжди встигнеш. Оскільки ти в цьому виді давно, то, напевно, знаєш краще за інших усі його проблеми. З тобою і спортсмени зможуть порадитись".

Якщо говорити про мою спортивну кар’єру, то я продовжую тренування. Хочеться десь виступити на заключному старті у 2022-му. Наступного року буде командний чемпіонат Європи вліткуСтаном на 6 вересня у календарі World Athletics на 2022 рік цього старту немає.. Так як у нас проблема з хлопцями в багатоборстві, то треба спробувати туди підготуватись і вже завершити кар’єру. У 2017 році ми виграли, а зараз ми можемо вилетіти з вищої ліги. Тому для того, аби зберегти перспективи для наступних поколінь, треба спробувати там залишитись.

Якщо ж цей старт скасують, то сподіваюсь виступити на чемпіонаті Європи з легкої атлетики. Хотілось би все-таки попрощатись із вболівальниками".

Хто також претендує потрапити на пост головного тренера збірної України з багатоборств

 • Михайло Медведь - з 2014-го по 2020 рік виконавчий директор/генеральний секретар ФЛАУ, колишній український багатоборець.
 • Анастасія Ольховнікова - з 2019 року старша тренерка з багатоборства в збірній України, колишня українська багатоборка.

Хто такий Олексій Касьянов

 • 36-річний легкоатлет, який народився на Луганщині та спеціалізується на багатоборстві.
 • Триразовий призер чемпіонатів світу із багатоборства. У 2009 році він виграв "бронзу" в десятиборстві на відкритій арені в Берліні, а також здобув "срібло" у семиборстві в приміщенні в Стамбулі у 2012-му та в Портланді у 2016-му.
 • Чемпіон Європи з десятиборства на відкритих аренах (2012, Гельсінкі) та чемпіон Європи з семиборства в приміщенні (2009, Турин).
 • Триразовий учасник Олімпійських ігор - у 2008, 2012 та 2016. Найкращий результат Касьянова на Олімпіадах - 6 місце в Пекіні (2008).
 • Особистий рекорд Касьянова - 8479 очок, які він набрав на чемпіонаті світу у 2009 році та виборов "бронзу". Цей результат є третім в історії українського багатоборства за часів незалежності.

Що далі

 • Експертна комісія ФЛАУ рекомендує кандидатів на пости старших і головних тренерів збірної України з різних легкоатлетичних дисциплін. Затверджує ж новий склад Міністерство молоді та спорту України. Із повним списком кандидатів у інших дисциплінах можна ознайомитись за посиланням. Контракти з чинними очільниками збірних команд розраховані до 2022 року.
 • Наразі командного чемпіонату Європи з багатоборств у змагальному календарі World Athletics немає. Також його проведення скасували і у 2021 році через складні епідеміологічні умови. Однак після Олімпійських ігор в офіціційному календарі можуть бути зміни на прийдешній 2022 рік.
 • Чемпіонат Європи з легкої атлетики, своєю чергою, пройде з 15 до 21 серпня 2022 року в Мюнхені. Аби потрапити на континентальну першість, необхідно виконати кваліфікаційний норматив на одному з турнірів до 26 липня 2022 року. Норматив становить 8100 очок. Наразі в українського багатоборця його немає.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика