Україна вирвала другу перемогу в ще одному 5-сетовому матчі на чемпіонаті Європи з волейболу cev.eu

Друга перемога України на тайбрейку.

Збірна України з волейболу розпочала виступи на чемпіонаті Європи серед чоловіків з вольової перемоги над Грецією (3:2) та поразки у рівному матчі проти Сербії (0:3). За підсумками двох турів українці йшли на четвертому місці у своїй групі.

У третьому матчі Україна зустрілася з командою Португалії, яка у перших двох турах сенсаційно обіграла Бельгію (3:2) та програла Польщі в чотирьох сетах (1:3). Україна та Португалія між собою зустрічалися востаннє у 2011 році, тоді перемогли саме піренейці.

Матч Україна - Португалія на Євро-2021 тривав більше двох годин (2 години 17 хвилин) та завершився лише у п'ятому сеті. По ходу матчу українці втратили перевагу 2:0 за сетами, але все-таки здобули перемогу.

Перша партія матчу пройшла за сценарієм українців: кілька ейсів, робота на прийомі та швидка атака. Особливо активним був Дмитро Вієцький - 6 очок. Завершився сет перемогою українців з рахунком 25:19.

З початку другої партії уперед вирвалися португальці, які упродовж усього сету були попереду на кілька м'ячів і навіть вигравали 21:17. Однак у цей момент Україна змогла переламати хід партії: зрівняла рахунок і виграла 25:23 (2:0 за сетами).

Третя та четверта партії йшли за схожим сценарієм. Але якщо у третьому сеті Португалія впевнено довела справу до перемоги (25:21), то в четвертому втратила перевагу "+4" на рахунку 20:16 і ситуація дійшла до 24:24, однак у цей момент португальці змогли виграти два м'ячі та забрати партію (26:24).

Як наслідок, гра перейшла у п'ятий вирішальний сет. Для обох команд цей волейбольний тайбрейк став уже другим на турнірі: Україна так перемагала Грецію, а Португалія - Бельгію. Цього разу сильнішими виявилися українці.

Хоча на старті тайбрейку попереду були португальці, але ближче до середини вирішального сету українці вирівняли ситуацію і створили невеликий гандикап, який змогли довести до перемоги - 15:11.

Найрезультативнішим у складі України став Дмитро Вієцький - 20 очок. Другий за набраними балами Олег Плотницький - 17 очок, але помилок у цій грі він допустив теж вкрай багато (як в атаці, так і на подачі).

Це друга перемога України на Євро-2021 з волейболу, друга на тайбрейку. В України 2 перемоги та 4 очки після трьох матчів.

• Євро-2021. Група А. Третій тур

Україна - Португалія 3:2 (25:19, 25:23, 21:25, 24:26, 15:11)

6. Греція - 0 очок (2), 1 очко, 2:6

• На стадії групового етапу Україна зіграє проти збірної Бельгії (вівторок, 7 вересня) та Польщі (середа, 8 вересня).
  • У стадію плей-оф проходять по чотири найкращі команди з кожної групи. При розподілі місць спершу враховується кількість перемог, а тоді - набраних очок.
  • Збірна України - чинний чвертьфіналіст чемпіонату Європи з волейболу (2019 рік).
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу