Макс Ферстаппен виграв домашнє Гран-прі в Нідерландах та повернув лідерство у загальному заліку Associated Press

Результати Гран-прі Нідерландів.

Гран-прі Нідерландів повернулося у календар Формули-1 уперше за 36 років. Востаннє старт цієї серії автоперегонів відбувався на трасі Зандворт ще у 1985 році. І ніколи раніше (за 32 гонки) у Нідерландах не перемагав місцевий гонщик.

У 2021 році обірвалися обидві серії. Гран-прі повернулося в календар, а перемогу за присутності сотень тисяч глядачів на трибунах здобув нідерландець Макс Ферстаппен.

Саме Ферстаппен був одним із головних фаворитів на перше місце, і він домінував на домашньому треку упродовж усього вікенду. Макс здобув перемогу в кваліфіції, а під час самої гонки жодного разу не дозволив суперникам втрутитися у боротьбу за лідерство.

По ходу цього Гран-прі 23-річний Макс встановив ще одне досягнення: він провів у статусі лідера гонки рівя Формули-1 своє 1000 коло. Сталося це ще на 10-му колі гонки.

А фінішне коло Ферстаппен проїхав в суцільному оранжевому диму - це уболівальники палили фаєри на трибунах. Це 17-а перемога в кар'єрі Макса Ферстаппена.

Компанію Ферстаппену на подіумі склали два гонщики Mercedes - другим фінішував Льюїс Гемілтон, третім Валттері Боттас. Ці ж результати три лідери показали у кваліфікації.

Загалом у топ-10 за результатами гонки (саме стільки пілотів набирають очки) відбулося лише кілька змін у порівнянні з кваліфікацією. Серхіо Перес (Red Bull Racing) зміг піднятися з 16-го на 8-е місце, Фернандо Алонсо (Alpine) - з дев'ятого на шосте. Найбільша втрата у Антоніо Джовінацці (Alfa Romeo Racing) - з сьомого на 14-е місце.

Результати гонки

Чим запам'яталося Гран-прі Нідерландів

• Тільки два гонщики відстали від переможця менш ніж на коло - це два пілоти Mercedes, які фінішували на подіумі. Усіх інших Макс Ферстаппен випередив мінімум на коло.
  • Гонка пройшла без аварій, а до фінішу не доїхали лише два спортсмени - Юкі Цунода (AlphaTauri) та Нікіта Мазєпін (Haas F1 Team).
  • Ферстаппен став першим в історії господарем, що переміг на Гран-прі Нідерландів.