Хакер зламав сайт Бенксі та продав твір за 336 тисяч доларів

Хакер зламав сайт Бенксі та продав твір за 336 тисяч доларів

Хакер зламав сайт Бенксі та продав твір за 336 тисяч доларів
. BBC

Невідомий хакер зламав сайт художника Бенксі та продав за його допомогою NFT (невзаємозамінний токен) на суму 336 тисяч доларів попри те, що команду митця попереджали про ймовірні вразливості у системі безпеки сайту.

Як повідомляє BBC, 31 серпня на сайті Бенксі з’явилася об’ява про продаж першого твору художника у форматі невзаємозамінного токена – NFT. Колекціонер NFT із Великої Британії вирішив взяти участь в аукціоні та виграв його, сплативши майже 340 тисяч доларів у криптовалюті, перш ніж зрозумів, що токен є підробкою.

При цьому експерт з кібербезпеки Сем Каррі попереджав команду Бенксі, що його сайт може бути зламаний, однак його проігнорували.

"Я був на форумі безпеки, і кілька людей публікували посилання на сайт. Я клацнув одне і одразу побачив, що він вразливий, тому я зв'язався з командою Бенксі електронною поштою", – розповів він.

За словами Каррі, представники команди художника не відповіли йому на лист, тому він спробував кілька інших способів зв'язатися з ними, зокрема, через Instagram, але так і не отримав відповіді. Експерт пояснив, що вразливість вебсайту, яка наразі вже виправлена, дозволяла самостійно створювати довільні файли на сайті, а також додавати власні сторінки і контент.

Сторінка, на якій розміщувалося посилання на аукціон, згодом була видалена, а команда Бенксі заявила, що будь-які аукціони Banksy NFT "не пов’язані з художником у будь-якій формі".

При цьому колекціонер, який придбав фальшивий токен, розповів, що після аукціону почувався "спаленим", однак вже до кінця дня хакер із незрозумілих причин повернув йому більшу частину суми.

"Я думаю, що висвітлення зламу в пресі й те, що я потенційно розкрив особу хакера, підштовхнули його до відшкодування", – зазначив він.

Обставини історії змусили деяких інтернет-користувачів припустити, що інцидент міг бути організований самим Бенксі, однак експерт із творчості художника, професор Пол Гоф, переконаний, що такі вчинки не в його стилі.

Що відомо

  • Бенксі – відомий художник, справжнє ім'я і походження якого невідомі. Навколо його біографії ведуться суперечки. Є версії, що це хтось із відомих британських музикантів (зокрема, Роберт дель Ная з Massive Attack), звичайний мешканець Брістоля або навіть група людей. Сам художник наполягає, що його діяльність як автора графіті несумісна з деанонімізацією. Анонімність не заважає Бенксі продавати свої роботи за мільйони доларів.
  • У березні 2021 року компанія Injective Protocol, яка спеціалізується на блокчейні, придбала за $95 тис. трафарет "Morons (White)" Бенксі та спалила її під час прямого ефіру в Twitter. Таким чином з картини зробили віртуальний актив – невзаємозамінний токен (NFT).
  • У травні управління інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO) визнало недійсною торговельну марку, що належить вуличному художнику Бенксі. Раніше він сказав, що "авторське право для невдах".
  • Раніше знищену шредером картину Бенксі знову виставили на аукціон. За попередньою оцінкою вона коштуватиме в чотири рази дорожче — від 5,5 мільйона доларів.

На початок