"Донбас" поступився в серії булітів на старті дебютної Ліги чемпіонів з хокею

"Донбас" поступився в серії булітів на старті дебютної Ліги чемпіонів з хокею hcdonbass.com

Українці мали шанс здобути перемогу в овертаймі, але не реалізували його.

Донецький клуб "Донбас" розпочав виступи в хокейній Лізі чемпіонів. У першому матчі проти п'ятиразових чемпіонів Данії – "Рунґстеда" – гравці поступилися з рахунком 2:3.

Це дебютна участь "Донбасу" в Лізі чемпіонів: 8-разові чемпіони України отримали право зіграти в єврокубку завдяки вайлдкард від організаторів. До цього українські команди ніколи не змагалися на такому рівні.

Донеччани грають у групі G. Серед суперників, крім "Рунґстеда", в них – французький "Руан" та австрійський "Клаґенфурт".

Загалом у єврокубку грають 32 команди. З кожної групи до стадії плей-оф – 1/8 фіналу – виходять по дві найсильніші, тобто рівно половина – 16 клубів.

Як "Донбас" стартував у Лізі чемпіонів

Перший матч український клуб провів у Києві на льоду Палацу спорту. Символічне вкидання шайби довірили Андрію Шеченку, який мав досвід участі й перемоги в Лізі чемпіонів, тільки футбольній.

Підопічні Павла Микульчика повели в рахунку в першому періоді, скориставшись більшістю. За дві хвилини до цього форварда "Рунґстеда" Ґустава Ґрена вилучили за затримку ключкою.

Дебютну шайбу для "Донбасу" на 18-ій хвилині закинув російський нападник Павєл Медвєдєв. Це була єдина реалізація більшості донеччан за увесь матч – з 11 можливих.

Проте в другому періоді більшість реалізували вже данці. Після того, як українського форварда Фелікса Морозова усунули за підніжку, суперники зрівняли рахунок 1:1. На 14-ій хвилині періоду голом відзначився данський нападник Расмус Андерссон.

У третьому періоді "Рунґстед" вийшов уперед. На восьмій хвилині Ґрен вразив ворота українських господарів, які грали в меншості через видалення Медвєдєва за затримку суперника руками.

Через сім хвилин український форвард Олександр Пересунько повернув "Донбас" у боротьбу, зрівнявши рахунок за підтримки Морозова та Смерека.

Основний час завершився з рахунком 2:2, і долю матчу довелося вирішувати в овертаймі.

Наприкінці додаткового час Пересунько мав шанс завершити гру, вийшовши сам на сам із воротарем, проте реалізувати його не вдалося.

Врешті переможців визначали в серії булітів. "Донбас" не впорався з трьома спробами поспіль. Натомість Ольссон і Андерссон закинули дві шайби. Все вирішив четвертий нереалізований буліт Міхаіла Стефановича. У підсумку донеччани жодного разу не змогли вразити ворота в серії булітів.

Для українців гра завершилася з рахунком 2:3. "Донбас" – з одним очком на старті Ліги чемпіонів.

• Ліга чемпіонів. Група G. Перший матч

"Донбас" (Україна) – "Рунґстед" (Данія) 2:3 (1:0, 0:1, 1:1, 0:0 ОТ, 2:0 за булітами)

Голи (основний час): Медвєдєв, 18, Пересунько, 54 – Андерссон, 34, Ґрен, 48

• 5 вересня "Донбас" прийматиме французький "Руан Драґонз".
  • Матч-відповідь проти "Рунґстеда" відбудеться 11 вересня.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаТрансляція ЧС з футзалу