"Це - все". Кімі Райкконен закінчить кар'єру у Формулі-1 через 20 років після дебюту

"Це - все". Кімі Райкконен закінчить кар'єру у Формулі-1 через 20 років після дебюту

"Це - все". Кімі Райкконен закінчить кар'єру у Формулі-1 через 20 років після дебюту AP

2021 рік стане останнім для фіна у чемпіонаті світу з автоперегонів.

Досвідчений гонщик Формули-1 Кімі Райкконен оголосив про закінчення кар'єри наприкінці сезону. Відповідне звернення фінський пілот виклав на своїй сторінці в Instagram.

Райкконен дебютував у Формулі-1 у 2001 році у статусі гонщика команди "Заубер". Сезон у 2021 році став 19-м для фінського гонщика у кар'єрі пілота Формули-1 (у період з 2009-го по 2012 роки Кімі змагався у раллі).

Останні 10 років Райкконен виступає у Формулі-1. Але 2021 рік стане останнім для 41-річного гонщика.

Як Райкконен пояснив закінчення кар'єри?

Фінський гонщик зазначив, що хоче присвятити решту життя іншим речам, а не лише виступам у Формулі-1. І розповів про те, що рішення ним було прийняте ще узимку, хоча про нього він публічно оголосив лише зараз.

"Це - все. Цей сезон буде для мене останнім у Формулі-1". Відповідне рішення я прийняв ще взимку. Воно було непростим, але після цього сезону прийшов час для нових речей".

"Формула-1, можливо, для мене і закінчиться. Проте є багато чого іншого у житті, що я хотів би спробувати та насолодитися".

Райкконен дебютував у Формулі-1 на гран-прі Австралії у 2001 році. А першу перемогу на чемпіонаті світу з автоперегонів здобув у 2003-му на етапі в Малайзії.

Загалом за кар'єру Райкконен лише одного разу ставав переможцем загального заліку - у 2007 році, виступаючи за "Феррарі". Крім італійської скудерії, фінський гонщик виступав за "Заубер", "Макларен". А у 2019 році він повернувся у "Заубер" і упродовж трьох сезонів є пілотом "Альфа-Ромео".

Востаннє Райкконен здобував перемогу у Формулі-1 ще у якості гонщика "Феррарі" у 2018 році, вигравши гран-прі США. Остання його участь у гонках Формули-1 - гран-прі Бельгії (19-е місце), який не було завершено.

Читайте також: Уперше за сім років гран-прі Формули-1 не було завершено. У чому причина

У сезоні 2020 року Райкконен закінчив виступи на 16-му місці, набравши усього чотири очки. У 2021-му він поки що набрав лише два очки.

Кімі Райкконен у Формулі-1: основні цифри

  • 103 - рази Райкконен піднімався на подіум за підсумками гран-прі Формули-1.
  • 21 - перемогу здобув Райкконен у кар'єрі на гран-прі Формули-1.
  • 19 - сезонів провів Райкконен у Формулі-1.
  • 1 - чемпіонський титул у Формулі-1 здобув Райкконен - у 2007 році.

Що далі

  • Неділя, 5 вересня - гран-прі Нідерландів.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика