Україна здобула 78 медаль на Паралімпіаді-2020: "бронзу" виграв стрілок Денисюк

Україна здобула 78 медаль на Паралімпіаді-2020: "бронзу" виграв стрілок Денисюк

Україна здобула 78 медаль на Паралімпіаді-2020: "бронзу" виграв стрілок Денисюк Paralympic.org

Чергова медаль України у стрільбі.

Україна здобула 78 медаль на Паралімпійських Іграх у Токіо. Володарем бронзової нагороди у мікстстрільбі з пістолета на дистанції 25 метрів став стрілок Олексій Денисюк, що виступає у класі SH1.

Денисюк проводив другу Паралімпіаду у своїй кар'єрі. У 2016 році він вже виграв медаль - "бронзу" у мікстстрільбі на дистанції 50 метрів. Проте у стрільбі з пістолета на 25 метрів українець став п'ятим у Ріо-де-Жанейро.

Особливістю змагань у мікстстрільбі на Паралімпіаді є те, що у кваліфікації та фіналі змагаються один із одним чоловіки та жінки. У фінал відібралися сім стрілків та одна стрілкиня, причому нею стала ще одна українка Ірина Ляху.

Ляху припинила виступи у фіналі першою на відміну від Денисюка. Він продовжував змагання, причому тривалий час навіть боровся за "срібло" з поляком Шимоном Совінські.

Ключовою у боротьбі за "срібло" стала дев'ята серія пострілів. Совінські отримав за неї три очки, а Денисюк - два. І хоча за загальною кількістю очок вони зрівнялися, за підсумками перестрілки сильнішим виявився саме поляк.

Таким чином, Денисюк закінчив виступи третім. І став володарем бронзової медалі. Чемпіоном у цій дисципліні став китаєць Хуан Сін, причому "золото" стрілок здобув з паралімпійським рекордом.

Стрільба. Пістолет, 25 метрів

  1. Хуан Сін (Китай) - 27 очок
  2. Шимон Совінські (Польща) - 21
  3. Олексій Денисюк (Україна) - 20

...

  • 8. Ірина Ляху (Україна) - 3

Це третя медаль України у дев'ятий змагальний день Паралімпіади-2020. Перед цим два "золота" здобули українці у легкій атлетиці.

Читайте також: Україна здобула два "золота" в легкій атлетиці на старті дев'ятого дня Паралімпіади-2020

Хто такий Олексій Денисюк

  • 32-річний український стрілок, представник Вінницької області.
  • Паралімпіада у Токіо стала другою в кар'єрі Денисюка. У 2016 році він став бронзовим призером у стрільбі з пістолета на дистанції 50 метрів. У стрільбі з 25 метрів Денисюк став п'ятим.
  • Денисюк - 3-разовий чемпіон світу та чемпіон Європи. У 2019 році, зокрема, він став чемпіоном світу саме у стрільбі з пістолета на дистанції 25 метрів.
  • Олексій Денисюк виступає у класі SH1. У 2013 році Денисюк зазнав важких травм під час падіння з великої висоти, що у підсумку призвело до проблем із пересуванням.
Категорії
ТенісОлімпіада-2022ФутболЗимовий спортБоксКомандні види спортуШахиЛегка атлетикаБаскетболВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейДзюдоЛіга чемпіонівУсик - ДжошуаЧС-2022 з футболу