Справа МН17: з'явився свідок запуску ракети в Боїнг

Справа МН17: з'явився свідок запуску ракети в Боїнг

Важливо
Справа МН17: з'явився свідок запуску ракети в Боїнг

Голова міжнародної Спільної слідчої групи (JIT) Фред Вестербеке заявив про наявність свідка запуску ракети, якою був збитий пасажирський літак Boeing-777 "Малайзійських авіаліній" (МН17) над окупованою частиною Донбасу 17 липня 2014 року.

"Я б сказав, що у мене є очевидець. Я не сказав, скільки їх", — відповів в ефірі CBS Вестербек на питання, чи є у JIT свідок запуску ракети.

Він також висловив упевненість у тому, що ракету запускали за допомогою російської системи БУК, яка належала 53-ій бригаді Збройних сил РФ. Вестербек додав, що Росія жодним чином не допомогала в розслідуванні протягом п'яти років.

Що відомо:

  • 17 липня 2014 року неподалік Тореза Донецької області був збитий Boeing 777 компанії "Малазійські авіалінії", що виконував регулярний рейс МН17. Загинули всі пасажири та екіпаж (загалом 298 осіб).
  • Міжнародне розслідування встановило, що літак збив ЗРК "Бук" російського виробництва.
  • 7 вересня 2019 року Україна передала Росії фігуранта справи Цемаха за умовами обміну полоненими. Пізніше стало відомо, що він повернувся на територію Донецької області, що непідконтрольна українському уряду.
  • Цього ж дня прокуратура Нідерландів надіслала до компетентних російських органів запит на тимчасовий арешт Цемаха з метою екстрадиції до Нідерландів.
  • На початку листопада 2019 року Державна прокуратура Нідерландів дійшла висновку, що російська сторона свідомо дозволила бойовику Цемаху, якого підозрюють у причетності до збиття літака рейсу MH17 на Донбасі, виїхати з країни для того, щоб не видавати його Нідерландам. Прокуратура направила свій висновок російській владі, а також проінформувала родичів жертв авіакатастрофи.
  • Ситуація навколо Цемаха не вплине на початок кримінального судового розгляду щодо MH17 (початок процесу - 9 березня 2020 року). На цей день викликають чотирьох підозрюваних, зокрема, Ігоря Гіркіна.
  • СБУ оголосила Цемаха в розшук. Інформація про це міститься на сайті Міністерства внутрішніх справ України, в карточці вказана дата зникнення — 23 вересня 2019 року, стаття звинувачення — ч.3 ст.258 (теракт) і ч.1 ст.3-258 (сприяння у створенні терористичної організації) Кримінального кодексу України.

Фото: Олександр Єрмоченко/Global Look Press

Вибір редакції

На початок