111 голів. Роналду побив світовий рекорд і став найкращим бомбардиром в історії збірних: відео

. AP

Португальський футболіст забив два м'ячі та обійшов іранця Алі Даєї.

Нападник збірної Португалії Кріштіану Роналду - найкращий бомбардир в історії національних команд. Роналду забив вже 111 м'ячів за збірну Португалії.

Історичні голи Роналду забив у матчі проти Ірландії у відборі на чемпіонат світу-2022. Матч закінчився з рахунком 2:1 на користь Португалії, причому голи Кріштіану на 89-й та 90+6 хвилинах дозволили португальцям вирвати переможний результат у матчі.

Відео рекордних голів Кріштіану Роналду

Обидва голи Роналду забив з гри. На 89-й хвилині португалець скористався передачею Гонсалу Гедеша, а на шостій компенсованій хвилині йому вже асистував Жоау Маріу.

Роналду
AP

Таким чином, Кріштіану Роналду став новим автором світового рекорду за кількістю голів у складі збірних. Перед цим він ділив перше місце з іранцем Алі Даєї, який у період з 1993 по 2006 роки забив 109 голів.

Роналду зрівнявся з Даєї ще під час виступів у групі на чемпіонаті Європи-2020. Тоді він відзначився п'ятьмома голами у чотирьох поєдинках. А за підсумками Євро-2020 ще й став найкращим бомбардиром турніру.

Найближчими переслідувачами Роналду серед футболістів, що ще грають, є форвард збірної Аргентини Ліонель Мессі, а також Алі Мабхут з АОЕ. Обидва забили по 76 м'ячів.

* - продовжують виступи за збірну

Кріштіану Роналду провів перший матч за збірну Португалії ще у серпні 2003-го - товариська гра проти Казахстану. Таким чином, йому знадобилося 18 років, щоб стати найкращим бомбардиром в історії національних збірних.

• Перший гол за збірну Португалії Роналду забив на чемпіонаті Європи-2004 - у поєдинку проти Греції (1:2).
  • Роналду - учасник п'яти чемпіонатів Європи та чотирьох чемпіонатів світу. А у 2016 році Кріштіану став чемпіоном Європи.
  • У відбірковій частині на чемпіонат світу-2022 Роналду забив три голи у чотирьох поєдинках.
  • Перед матчем проти Ірландії Роналду змінив клуб, повернувшись у "Манчестер Юнайтед", підписавши контракт за схемою "2+1".

• Субота, 4 вересня. Катар - Португалія (товариський матч)
  • Вівторок, 7 вересня. Азербайджан - Португалія (відбір на чемпіонат світу-2022)