Радіо Культура – генеральний радіопартнер MERIDIAN CZERNOWITZ

Радіо Культура – генеральний радіопартнер MERIDIAN CZERNOWITZ

Радіо Культура – генеральний радіопартнер MERIDIAN CZERNOWITZ

Радіо Культура – генеральний радіопартнер ХІI Міжнародного поетичного фестивалю MERIDIAN CZERNOWITZ, який відбудеться у Чернівцях 3-5 вересня 2021. Фокус-темою цьогорічного фестивалю є «Україна очима світу».

У рамках фестивалю працюватиме виїзна студія Радіо Культура, де хедлайнери заходу даватимуть публічні інтерв’ю, а два з них, що прозвучать у нашому ефірі, увійдуть до офіційної програми фестивалю.

4 вересня о 11:10-11:50 першою гостею виїзної студії стане Катерина Калитко. З ведучою Оленою Гусейновою авторка говоритиме про віддаленість від центру та мультикультурність як причину і фактуру письма на прикладі Чернівців та Вінниці. Гості фестивалю зможуть наживо почути цю розмову у виїзній студії Радіо Культура біля Літературного целанівського центру за адресою вул. Кобилянської, 51.

О 13.10 ведуча Марина Люта інтерв’юватиме у записі Петра Рихла. Розмова про поетичне слово сучасності та точки перетину в німецькій, швейцарській та австрійській поезії, представленій на читаннях Meridian Czernowitz. Як у поетичному відеоперформансі «Знаки літер» переплітається поезія різних поколінь? Про отримання премії імені Станіслава Вінценза, а також про 10-томне українське зібрання поезій Пауля Целана. Програму можна буде почути пізніше на хвилях Радіо Культура.

О 14.10 відбудеться запис інтерв’ю Марини Лютої з Андрієм Любкою. Тема розмови: усна поезія та поетичне мистецтво ізраїльських авторів на цьогорічному Meridian Czernowitz. Про “Малий український роман” як форму авантюрної гри та взаємодії з реальністю у контексті розважальної літератури. Чи писатиме Андрій Любка дитячі книжки і як відбувається його власний пошук та зміна літературних жанрів? Програму можна буде почути пізніше на хвилях Радіо Культура.

О 15.10 – інтерв’ю з Сергієм Жаданом. Запис робить Марина Люта. Точка сходження – Чернівці у фестивальному часі та просторі як місце оприявлення культурних кодів. «Хлібне перемир’я» – вистава про смерть, життя і точки неповернення. Про рецепцію Брехта та сприйняття його через українські контексти та про зміну ролей під час створення книжки «Вірші дилетанта» Олександра Ройтбурда з ілюстраціями Сергія Жадана. Програму можна буде почути пізніше на хвилях Радіо Культура.

О 16:10 Олена Гусейнова проведе публічне інтерв’ю з Ігорем Померанцевим. Тема розмови: письменники, вино і радіо. Охочі можуть завітати до виїзної студії Радіо Культура біля Літературного целанівського центру вул. Кобилянської, 51 і послухати розмову наживо. Зазначені розмови транслюватимуться по всій країні у прямому ефірі Радіо Культура. Виїзна студія працює у взаємодії з UA: Буковина.

Також в рамках ХІІ MERIDIAN CZERNOWITZ відбудеться запис розмови з Тарасом Прохаськом для ефіру програми «Пряма мова», яка вийде 9 вересня об 11.10. Олена Гусейнова говоритиме з автором про «грубу книжку тонкої прози», про те, що таке для Тараса літо і його закінчення, про нові проєкти тощо.

Повна програма фестивалю за посиланням.

Онлайн-трансляція подій – на офіційній сторінці Радіо Культура та Meridian Czernowitz у Facebook та на сайті корпорації.

Нагадаємо, що в рамках спецпроєкту «Радіо літературних прем‘єр» перші презентації літературних новинок відбулися вперше на Радіо Культура. Юрій Андрухович у нічному ефірі презентував свій роман «Радіо ніч». Катерина Калитко – збірку поезії «Орден Мовчальниць». А Сергій Жадан одразу дві збірки: власної поезії «Псалом авіації» та збірку перекладів Бертольта Брехта «Похвала діалектиці».

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. В ефірі Радіо Культура музика від найкращих виконавців країни й світу, радіотеатр, поезія та проза вустами авторів, а також новини культурного життя.

Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше