748 тисяч гривень візьмуть на відновлення даху медичного коледжу на Хмельниччині

748 тисяч гривень візьмуть на відновлення даху медичного коледжу на Хмельниччині

748 тисяч гривень візьмуть на відновлення даху медичного коледжу на Хмельниччині
Фото: Суспільне

1 вересня розпочнуть ремонт покрівлі Кам’янець-Подільського медичного фахового коледжу, дах якого 5 серпня пошкодила негода. Про це Суспільному розповів директор коледжу Віктор Клим. Для підрядних робіт з обласного бюджету планують надати 748 тисяч гривень. Навчальний процес розпочнуть шостого вересня, а 365 студентів у цей час навчатимуться в аудиторіях, які не пошкодила дощова вода.

Площа даху Кам’янець-Подільського медичного фахового коледжу становить 1100 метрів квадратних. За словами директора закладу Віктора Клима, його встановили сім років тому. Цьогоріч, 5 серпня, злива і сильний вітер пошкодили 700 квадратних метрів даху. На подвір’я лікарні по сусідству вітер зніс залізні листи покриття.

"Пошкоджену ділянку ми накрили так званим гідробар’єром, правда, з допомогою підрядника, з яким є моя безпосередньо домовленість, є робочі, які допомагали нам накривати. Ну все ж таки, знову, коли вітер, гідробар’єр цей не витримує", - каже директор коледжу.

Злива і сильний вітер пошкодили 700 квадратних метрів даху коледжу.
Злива і сильний вітер пошкодили 700 квадратних метрів даху коледжу. Фото: Суспільне

Після негоди, розповідає Віктор Клим, у місті вже кілька разів йшов дощ. Через пошкоджений дах вода потрапила до семи аудиторій. Зокрема, у кабінеті фармакології під лінолеумом з’явилася цвіль. Для того, щоб оновити кабінет, каже директор, потрібно розбирати всі гіпсові конструкції на стелі та стінах.

Кабінет інформатики також пошкоджений. 15 комп’ютерів з нього винесли, в чотири з них затекла вода. Як зазначає Віктор Клим, найбільше дощова вода залила аудиторії на третьому поверсі, які близько до горища:

– Відбувається відшарування у всіх навчальних аудиторіях. Ми спеціально не знімаємо вагонку, щоб воно остаточно все не впало. А все тримається, фактично, на вагонці.

За словами заступниці директора з навчальної роботи Тетяни Мошак, колектив організував чергування. Коли йде дощ, працівники збирають воду з кабінетів у відра, щоб запобігти руйнуванню стін, стелі і матеріально-технічної бази.

Пошкоджену ділянку даху накрили гідробар’єром.
Пошкоджену ділянку даху накрили гідробар’єром. Фото: Суспільне

Як розповів заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Володимир Юр’єв, пошкодження медичного коледжу після негоди оцінювали експерти, вони ж встановили суму, яка потрібна для ремонту даху, стелі та стін. Посадовець каже: виділено 748 тисяч гривень. Додає: "Зараз розпорядження на розгляді обласної бюджетної комісії. емає підстав, щоб не ухвалити ці кошти, тому що там дійсно аварійна ситуація і беремо до уваги те, що розпочинається навчальний період".

Ремонтувати медколедж розпочали цього тижня, не чекаючи надходження коштів, каже Віктор Клим: "Є домовленість з керівництвом обласної ради та з керівництвом підрядника розпочати скоріше ремонт авансом. Навчання ми перенесли на шосте вересня". Додає: перший та другий поверх практично не постраждав, є додаткові класи у гуртожитку.

За словами заступника голови Хмельницької облдержадміністрації Володимира Юр’єва, підрядні роботи планують завершити впродовж місяця.

На початок