До яких країн ЄС українці можуть потрапити з ПЛР-тестом та без нього. Відповідає МЗС

До яких країн ЄС українці можуть потрапити з ПЛР-тестом та без нього. Відповідає МЗС

До яких країн ЄС українці можуть потрапити з ПЛР-тестом та без нього. Відповідає МЗС
Ілюстративне фото, Unsplash

Три європейські країни дозволили в'їзд для українських туристів без ПЛР-тесту та вакцинації, водночас винятково повної вакцинації вимагають тільки дві.

Так, за даними Міністерства закордонних справ, без тесту та вакцинації українці можуть поїхати до Албанії, Естонії та Іспанії. При цьому, іспанська влада просить подорожувальників завчасно заповнювати формуляр, а в Естонії цей дозвіл діє тільки до 5 вересня.

Своєю чергою Чехія та Ісландія дозволяють в'їзд тільки повністю вакцинованим туристам. Зокрема, до Ісландії можуть потрапити люди, вакциновані препаратами Pfizer/BioNTech, AstraZeneca (у тому числі Covidshield), Janssen, Moderna, Sinovac-CoronaVac, Sinopharm. Чехія окрім сертифікату про вакцинацію вимагає також заповнити в'їзний формуляр.

За наявності сертифікату про вакцинацію або негативного ПЛР-тесту українці можуть поїхати до 29 європейських країн. Зокрема, за таким умов для українців відкрили в'їзд Австрія, Бельгія, Болгарія, Боснія і Герцоговина, Велика Британія, Греція, Данія, Ірландія, Італія, Кіпр, Латвія, Люксембург, Мальта, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Північна Македонія, Португалія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чорногорія, Швейцарія та Швеція.

"Деталі в’їзду до кожної окремої країни можуть відрізнятися. Щеплення якими вакцинами визнається, чи потрібно проходити карантин або робити додатковий ПЛР-тест по прибуттю, чи однакові правила при перетині кордону автотранспортом та подорожі літаком – ці, та багато інших нюансів є дуже важливими і можуть варіюватися від країни до країни", — наголосили у МЗС.

Так, Італія дозволила українцям, які зробили щеплення вакцинами Pfizer/BioNTech, Janssen, AstraZeneca чи Moderna та мають негативний тест, не проходити п'ятиденний карантин, однак все вимагає від подорожувальників заповнювати онлайн-форму санітарного контролю.

Фінляндія також дозволяє в'їзд після першої дози вакцини, однак за умови, якщо мандрівник зробить в країні ПЛР-тест через 72 години після прибуття.

Водночас деякі країни, як Португалія та Швеція, визнають тільки сертифікати, видані на території Євросоюзу.

Що відомо

  • 70% дорослого населення Європейського Союзу повністю вакцинувалися від COVID-19.
  • Кампанія із вакцинації від COVID-19 стартувала у країнах ЄС 27 грудня 2020 року.
  • Європейський Союз накладає обмеження на необов'язкові подорожі із США через зростання числа випадків COVID-19.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я та ЮНІСЕФ закликали країни Європи не закривати школи під час запровадження карантинних заходів для боротьби з пандемією COVID-19.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок