У черговому конкурсі на посаду директора «Садиби Попова» перемогла Анна Головко

У черговому конкурсі на посаду директора «Садиби Попова» перемогла Анна Головко

У черговому конкурсі на посаду директора «Садиби Попова» перемогла Анна Головко Анна Головко. Колаж: Суспільне Запоріжжя

У третьому цьогоріч конкурсному доборі на посаду директора КЗ "Василівський історико-культурний музей-заповідник "Садиба Попова" перемогла Анна Головко.

Засідання конкурсної комісії відбулося 31 серпня.

В конкурсі взяли участь три кандидати: Валерій Стойчев, Анна Головко та Віктор Мешков. Втім, під час засідання комісії оголосили, що Мешков свою кандидатуру зняв, на користь Головко. Після цього, два кандидати, які продовжили перегони, зачитали свої програми та відповіли на запитання членів конкурсної комісії.

За результатами голосування, п'ятьма голосами з дев'яти, переможницею конкурсу обрали Анну Головко, і рекомендували облраді укласти із нею угоду на 5 років. Тепер її кандидатуру мають затвердити на сесії Запорізької обласної ради.

Як раніше повідомляло Суспільне, чинний в.о. директора "Садиби Попова" історик Валерій Стойчев перемагав у конкурсному доборі двічі, але депутати Запорізької облради двічі його кандидатуру відхилили через голосування. Востаннє голосування за Стойчева провалили на пленарному засіданні 24 червня, тоді голова облради Олена Жук анонсувала новий конкурс який і відбувся сьогодні, 31 серпня.

Анна Головко брала участь і в минулому конкурсному доборі, який відбувався 1 червня, але тоді її кандидатуру члени комісії відхилили у зв'язку із невідповідністю кваліфікаційним вимогам — вона не має трьох років стажу роботи у галузі культури.

На невідповідності Головко вимогам комісії наголошували також на нинішньому голосуванні, але голова комісії, депутат облради Аскад Ашурбеков зазначив, що більшість членів комісії не вбачають у допущенні кандидатки порушення закону, а ті, хто з цією позицією не згоден мають право оскаржити рішення комісії у суді.

Що відомо

  • Анна Головко — аспірантка історичного факультету Запорізького Національного Університету. Працює у Національному заповіднику "Хоритиця" та є керівницею ГО "Ритон", яке опікується долею історичних пам'яток на території Запорізької області. Зокрема займалася розкопками та відновленням єврейського кладовища на Верхній Хортиці, захистом історичної будівлі у Вільнянському НВК, брала участь у реалізації проєкту створення Кургану Кохання неподалік Запоріжжя.
  • Валерій Стойчев — історик, протягом чотирьох років виконував обов'язки директора музею-заповідника "Садиба Попова" у Василівці. Раніше у коментарі Суспільному назвав ситуацію із відмовою призначати його директором після проведення конкурсної процедури спробою рейдерського захвату комунального закладу. Причина, за його словами, полягає, в його активній діяльності зі збільшення дохідної частини музею, розробки науково-проєктної документації для проведення реставраційних робіт на 25 млн грн, а також інших програм, на загальну суму більше ніж 100 млн грн.
  • Садиба Попова — пам'ятка архітектури 2-ї половини XIX століття, палацово-парковий ансамбль у Запорізькій області, нині Василівський історико-архітектурний музей-заповідник "Садиба Попова". Збереглася частково, у збереженій частині — музейна експозиція.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди