Ходи на глибині до 5 метрів: на Полтавщині досліджують підземелля

Ходи на глибині до 5 метрів: на Полтавщині досліджують підземелля

Ходи на глибині до 5 метрів: на Полтавщині досліджують підземелля Суспільне Полтава

У Гадячі на Полтавщині досліджують підземні ходи, яким приблизно 400 років. Київські фахівці знайшли у місті рукотворні підземні пустоти, розповіла Суспільному начальниця відділу культури і туризму Гадяцької міськради Катерина Кувшинова.

У гадяцькому парку "Перемога", що у центрі міста, під землею виявили пустоти, ймовірно, створені людьми. Вони можуть бути частиною давніх підземель. Це результати дослідження київських науковців, які працювали на місці, каже Катерина Кувшинова.

"Вони приїхали з експедицією сюди, до нас. Це товариство з обмеженою відповідальністю "Лабораторія неруйнівних методів дослідження". І нас це задовольняло, тобто це дослідження, які проводяться безпосередньо поверхневим способом, не потрібно великих заглиблень, руйнувань", – говорить начальниця відділу культури і туризму Гадяцької міськради Катерина Кувшинова.

Ходи на глибині до 5 метрів: на Полтавщині досліджують підземелляСуспільне Полтава

Фрагмент підземних ходів у Гадячі нині доступний для відвідувачів

Київська фірма почала дослідження у квітні цього року. За словами Катерини Кувшинової, підземні ходи можуть бути на глибині від 3 до 5 метрів. Їх, ймовірно, будували приблизно 400 років тому.

Фрагмент підземних ходів у Гадячі нині доступний для відвідувачів. Він є складовою місцевого історико-краєзнавчого музею. Цей хід відкрили тоді ж, як і сам заклад, – 2012, каже працівниця музею Марія Рахмун.

"Свого часу тут була і зброярня, і винний льох, і місце, де тримали ув'язнених, і витверезник. За часів Радянського Союзу тут зберігали овочі. Окремі ходи є діючими. І діючі вони донині. Знаходилися вони випадково, ще не в таких далеких 70-х (1970-х роках – ред.). Вони не були достовірно, науково, фахово досліджені", – розповідає працівниця Гадяцького історико-краєзнавчого музею Марія Рахмун.

Ходи на глибині до 5 метрів: на Полтавщині досліджують підземелляСуспільне Полтава

Підземні ходи будували приблизно 400 років тому

Дослідження інших підземних ходів у Гадячі почали навесні цього року, каже Катерина Кувшинова.

"Це питання було підняте на сесії міської ради, на розгляд депутатів, на розгляд комісії. Були спрямовані кошти на роботу. У нас виділено 100 тисяч. Коли ми зіткнулися з цінами, з масштабами роботи, то виявляється, що це такий мізер. І нам сюди ще треба багато шукати коштів, укладати", – каже начальниця відділу культури і туризму Гадяцької міськради Катерина Кувшинова.

Підземні ходи у Гадячі будували, зокрема, і з метою оборони, каже Марія Рахмун.

Ходи на глибині до 5 метрів: на Полтавщині досліджують підземелляСуспільне Полтава

Підземні ходи будували з метою оборони

"Щоби непомітно треба було вийти за межі міста чи якимось чином поєднувати частини міста. І надзвичайно цікаво, що від призначення конкретного ходу він і мав специфічний вигляд. Тому що окремі ходи є вузькими, окремі ходи будовані в зруб, тобто мають дерев'яні основи, але окремі ходи є надзвичайно широкими", – розповідає працівниця Гадяцького історико-краєзнавчого музею Марія Рахмун.

За словами начальниці гадяцького відділу культури Катерини Кувшинової, наступного року для досліджень планують залучити археологів.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди