У Хмельницькому міськрайонному відділі Центру пробації на обліку перебуває 342 особи

У Хмельницькому міськрайонному відділі Центру пробації на обліку перебуває 342 особи

У Хмельницькому міськрайонному відділі Центру пробації на обліку перебуває 342 особи оригінал

Дві людини із 322 засуджених в Хмельницькому минулого року до умовного покарання, порушили свої зобов’язання та потрапили за грати. Ще шестеро осіб, під час випробувального терміну, вчинили нові злочини та були засуджені до позбавлення волі. Такі дані наводить заступник начальника Хмельницького міськрайонного відділу філії державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області Валентин Вінярський. Саме фахівці цього центру слідкують за проходженням засудженими випробувального терміну та допомагають їм виправитися. Як саме – дізнавалася наша знімальна група.

За незаконне зберігання зброї отримав півтора роки «умовно», розповідає хмельничанин Олександр Білецький. До хмельницького Центру пробації потрапив, каже, на «виправлення». Сьогодні суд вирішив, що він вдало пройшов випробувальний термін та звільнив його від зобов’язань.

"Життя живеш і не задумуєшся над чимось інакшим, а живу, живу і вот по наклонній. А оказується, є ще друга сторона медалі. Багато було пояснень, багато чого, даже в плані того, що я шукав роботу, там мені запропонували, куди можна піти працевлаштуватися, для того, щоб нормально себе відчувати, стати повноцінною людиною і гарно відбути свій термін покарання і більше до такого не вертатися".

Майже 30 років провів у в’язницях, останній раз звільнився у 2015. Через якийсь час знову отримав термін, на цей раз «умовний», розповідає свою історію кримчанин Андрій Лендель. Зараз він, за направленням Центру пробації, живе у хмельницькому Центрі соціальної підтримки.

"Приїхав в Хмельницький, тут мене міліція з залізничного вокзалу відправила сюди, міліція та служба пробації. Я сюди приїхав. Мені тут за чотири місяці зробили усі документи – паспорт, усі документи, що мені потрібні були для життя, на роботу влаштувався в БРЕД"

Намагаємося допомогти усім, хто до нас потрапляє – і порадою, і допомагаємо з документами та житлом, направляючи до Хмельницького міського Центру соціальної підтримки та адаптації, з яким активно співпрацюємо, розповідає фахівець хмельницького Центру пробації Людмила Андрущишина.

"Всі люди, які в нас на обліку, які опиняються в життєвих скрутних обставинах, ми направляємо в цей центр і вже нєпосрєдствєнно тут вони отримують послуги з отримання паспорта громадянина України і житла".

У хмельницькому Центрі пробації мені запропонували поїхати до реабілітаційного центру в село Педоси, каже Руслан Шерєвєря.

"Я на даний час проходжу ще адаптацію, змінюю своє життя на краще, до мене добре ставляться і я учусь жити по-новому".

Уже кілька років ми співпрацюємо з «Центром пробації», підписали з ними меморандум та допомагаємо їхнім клієнтам змінюватися, розповідає голова правління громадської організації «Територія добра Поділля» Андрій Андрійчук.

"На сьогоднішній день ми маємо центр адаптації, який розрахований на 40 чоловік, де люди, які хочуть змінити своє життя, вони можуть пройти там адаптацію".

Тих, хто будучи умовно засудженим, вчиняють нові злочини, понад два відсотки, розповідає заступник начальника хмельницького Центру пробації Валентин Вінярський.

"Дві людини скасовані іспитові терміни, тобто люди не могли виправитися, вчиняли адмінправопорушення, не зявлялися до нас на реєстрацію та 6 особам, які були вчинили нові злочини під час перебування на обліку, тобто перебуваючи на обліку знову продовжували свої діяння, вчиняли злочини і згідно статті 71 їх було направлено у місця позбавлення волі".

Наразі у Хмельницькому міськрайонному відділі Центру пробації на обліку перебуває 342 особи, які були засуджені до умовного терміну покарання.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди