Українець Трусов зі світовим рекордом здобув "золото" Паралімпіади-2020 у плаванні

Українець Трусов зі світовим рекордом здобув "золото" Паралімпіади-2020 у плаванні

Українець Трусов зі світовим рекордом здобув "золото" Паралімпіади-2020 у плаванні Інформатор

Перше "золото" українця на Іграх.

Україна здобула 48 медаль на Паралімпійських Іграх у Токіо. На дистанції 100 метрів вільним стилем (клас - S7) золоту нагороду виграв плавець Андрій Трусов.

Трусов змагався на четвертій для себе дистанції на Паралімпіаді-2020. У двох із трьох йому вдалося виграти срібні нагороди: 200 метрів комплексним стилем та 400 метрів вільним стилем.

У фіналі дистанції 100 метрів вільним стилем Трусов змагався із ще одним українцем - чемпіоном 100-метрівки брасом Євгенієм Богодайком. При цьому саме Богодайко був чинним паралімпійським чемпіоном на цій дистанції перед фінальним запливом.

Однак головним претендентом на нагороди у 100-метрівці вільним стилем був саме Трусов. Час 21-річного українця у кваліфікації склав 1:10.20 хвилин - швидше проплив лише аргентинець Фернандо Карломаньйо, який встановив паралімпійський рекорд у кваліфікації. Серед претендентів на нагороди був і ізраїльтянин Марк Маляр, який двічі випереджав Трусова на дистанціях.

У фіналі Трусову вдалося виграти. Причому зробив це зі світовим паралімпійським рекордом! На фініші українець показав результат 1:08.14 хвилин.

Плавання. 100 метрів, вільний стиль (клас - S7)

 1. Андрій Трусов (Україна) - 1:08.14 хвилини
 2. Фернандо Карломаньйо (Аргентина) - 1:08.83 хв
 3. Марк Маляр (Ізраїль) - 1:10.08 хв

...

 • 5. Євгеній Богодайко (Україна) - 1:11.57 хв.

Це третя медаль Трусова на Паралімпіаді-2020. І друге "золото" у шостий змагальний день - володарем першої медалі найвищого гатунку стала Марина Литовченко (настільний теніс).

Читайте також: Україна здобула одинадцяте "золото" Паралімпіади-2020: його виграла тенісистка Литовченко

Усі медалі України у шостий змагальний день Паралімпіади-2020

 • "золото": Марина Литовченко (настільний теніс, клас - 6), Андрій Трусов (плавання, 100 метрів, вільний стиль, клас - S7)
 • "срібло": Віктор Дідух (настільний теніс, клас - 8), Андрій Дорошенко (кульова стрільба, клас - SH1)
 • "бронза": Ірина Щетник (кульова стрільба, клас - SH1)

Хто такий Андрій Трусов

 • 21-річний параатлет, який на змаганнях представляє Донеччину і виступає в плаванні.
 • Паралімпіада в Токіо – дебютна для Трусова.
 • Чемпіон світу на дистанції 50 метрів вільним стилем, також має у своєму активі дві срібні та дві бронзові нагороди світової першості 2019 року. 4-разовий чемпіон Європи.
 • Виступає в класах S7, SB6, SM7. До них належать спортсмени, що використовують для руху тільки тулуб та руки, зокрема, ті параатлети, що мають ампутовані кінцівки чи церебральний параліч.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу