Помер Лі Перрі, який був однією з ключових фігур жанру регі

Помер Лі Перрі, який був однією з ключових фігур жанру регі

Помер Лі Перрі, який був однією з ключових фігур жанру регі

Продюсер і виконавець регі Рейнфорд Г'ю Перрі, більш відомий як Лі "Скретч" Перрі (Lee "Scratch" Perry), помер на 86-му році життя. Повідомляється, що музикант помер у лікарні Ноеля Голмса на заході Ямайки. Причина його смерті поки не називається. Про це повідомив прем'єр-міністр Ямайки Ендрю Гоулнесс у своєму Twitter.

Гоулнесс висловив співчуття близьким, друзям і шанувальникам "легендарного співака". Він зазначив, що Перрі завжди будуть пам'ятати за його видатний внесок в музику. "Нехай його душа спочиває з миром", – підсумував прем'єр.

Ямайський політик підкреслив, що Перрі став одним з "першопрохідців" даб-музики у 1970-х роках, коли став використовувати студійні ефекти для створення нових інструментальних композицій з уже написаних регі-композицій. Він співпрацював з різними музикантами, зокрема з Бобом Марлі, гуртом The Wailers, Beastie Boys, Максом Ромео та іншими.

Багато в чому завдяки експериментам Перрі був повноцінно розвинений стиль дабСпочатку записи в цьому жанрі являли собою пісні регі з видаленим (іноді частково) вокалом. З середини 1970-х років даб став самостійним явищем, що вважається експериментальним і психоделічним різновидом регі..

Перрі народився в сільській місцевості Ямайки у 1936 році. Його музична кар'єра почалася наприкінці п'ятдесятих, коли його найняли продавати записи для звукової системи Downbeat Sound System Клемента Додда. До початку шістдесятих Додд відкрив знамениту студію Studio One, де Перрі отримав свій перший досвід роботи в студії звукозапису як продюсера кількох десятків пісень для лейбла.

Після конфлікту з Доддом Перрі перейшов на конкуруючий лейбл Джо Гіббса Amalgamated Records, де продовжував займатися продюсуванням, а також продовжував свою кар'єру у звукозапису як виконавця. Розбіжності між запальним Перрі та Гіббсом призвели до того, що "Скретч" нарешті створив власний лейбл Upsetter Records у 1968 році.

Перший склад його однойменного гурту The Upsetters перейшов до складу одного з найуспішніших колективів – Toots & The Maytals, в пісні яких вперше прозвучало слово "регі". Гурт Перрі став першим ямайським регі-гуртом, які виступили за межами свого рідного острова.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше