Розвідка США вважає, що коронавірус не є біологічною зброєю

Розвідка США вважає, що коронавірус не є біологічною зброєю

Розвідка США вважає, що коронавірус не є біологічною зброєю
Unsplash, ілюстративне фото

Розвідувальні служби США вважають, що коронавірус не був розроблений як біологічна зброя. Проте вони ще не визначилися з єдиною версією походження вірусу через брак даних.

Про це йдеться у розсекреченій частині звіту Офісу директора Національного управління розвідки США.

"Ми вважаємо, що вірус не був розроблений як біологічна зброя. Більшість відомств (що входять у розвідспільноту США – ред.) також дають оцінку з низьким ступенем впевненості, що SARS-CoV-2, ймовірно, не був створений методами генної інженерії", – йдеться у документі.

Як зазначається, розвідслужби США досі не мають єдиної версії щодо походження вірусу та розглядають дві гіпотези – природний контакт із зараженою твариною та "витік" з лабораторії Інституту вірусології в Ухані. Також розвідспільнота схильна вважати, що влада Китаю не знала про новий вірус до початку спалаху захворювання наприкінці 2019 року. При цьому експерти поскаржилися, що Пекін перешкоджає розслідуванню стосовно природи коронавірусу.

"Пекін продовжує перешкоджати глобальному розслідуванню, не хоче ділитися інформацією та звинувачує інші країни, в тому числі Сполучені Штати. Ці дії демонструють частково те, що уряд Китаю сам не впевнений у тому, до чого може привести розслідування, а також його стурбованість тим, що міжнародна спільнота використовує цю тему для політичного тиску на Китай", – заявили в Національному управлінні розвідки США.

У попередньому звіті американської розвідки йшлося про те, що троє співробітників лабораторії в Ухані захворіли на COVID-19 восени 2019 року. Вони звернулися до лікарень з симптомами, подібними до проявів коронавірусу ще до появи перших повідомлень про цю хворобу в Китаї.

Що відомо

  • У березні Всесвітня організація охорони здоров'я та Китай назвали "малоймовірним" одну з найпоширеніших теорій появи COVID-19, яка припускає, що вірус "утік" з лабораторії уханьського Інституту вірусології.
  • У травні 2021-го видання The Wall Street Journal із посиланням на звіт американської розвідки повідомило, що троє дослідників з Уханя, які працювали у лабораторних умовах з коронавірусами, одночасно потрапили до лікарні у листопаді 2019 року. Їх госпіталізували у важкому стані за місяць до початку світової пандемії.
  • Президент США Байден доручив розвідці провести додаткове розслідування щодо походження COVID-19.
  • Раніше влада КНР довгий час відмовляла ВООЗ у допуску спеціалістів в Ухань для розслідування обставин початку пандемії COVID-19. Попередню згоду міжнародна організація отримала лише 5 січня, але за кілька днів Китай "передумав".
  • 11 січня 2021-го ВООЗ все ж отримала дозвіл на проведення розслідування, але лише за дотримання низки умов. Зокрема, під час усіх етапів розслідування вчених ВООЗ супроводжуватимуть представники китайської влади. Крім того, влада КНР надала експертам документи та матеріали, які стали основою для початку розслідування. У лютому місія ВООЗ оприлюднила перші результати розслідування щодо походження COVID-19, але висновків щодо походження вірусу не було.
  • Суд Китаю засудив до чотирьох років ув'язнення громадянську журналістку Чжан Чжянь, яка розповідала світу про те, що відбувалося в Ухані під час спалаху коронавірусу.
  • Пандемія COVID-19 розпочалася в грудні 2019 року в китайському місті Ухань.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок