Юлія Джима - п'ята в спринті на літньому чемпіонаті світу з біатлону

Юлія Джима - п'ята в спринті на літньому чемпіонаті світу з біатлону IBU

Ще дві українки фінішували у топ-15.

Програма літнього чемпіонату світу з біатлону серед дорослих продовжилася після суперспринту - звичайними спринтерськими гонками. Формат відрізняється кілометражем кола - 2 км замість 2.5 (у жінок), усі інші правила ті самі.

На старт з українок вийшли п'ять спортсменок, не побігла цю гонку тільки Надія Бєлкіна, яка в суперспринті не відібралася до фіналу.

Найкращий результат з українок у другій гонці поспіль показала Юлія Джима - вона розпочала гонку з промаху першим пострілом, але тоді закрила усі наступні та змогла зрештою фінішувати на п'ятому місці. Юлія Джима була як найшвидшою на дистанції серед українок, так і найшвидшою на роботі на вогневому рубежі.

До "бронзи" Юлії Джими не вистачило 17 секунд - місце на подіумі несподівано здобула 24-річна словенка Полона Клеменчіч. А між Юлією та Полоною фінішувала представниця РБУ Маргаріта Васільєва: до останнього пострілу претендувала на перемогу, але схибила і фінішувала тільки четвертою.

Натомість навіть промах на першій стрільбі не завадив виграти "золото" Моніці Гойніш-Стрензі - польська біатлоністка була найшвидшою на дистанції, а також значно опертивніше працювала на вогневих рубежах за свою головну суперницю, що дозволило їй виграти з перевагою в 11 секунд.

"Срібло" в активі Маркети Давідової - чешка взяла другу медаль за два дні на чемпіонаті світу. І хоча вона закрила усі мішені, але на останньому колі програла 10 секунд Гойніш-Старензі та фінішувала другою.

Щодо інших результатів українок, то Дар'я Блашко та Олена Білосюк фінішували у топ-15 - у Блашко 11-е місце, у Білосюк - 14-е. У них в обох по одному промаху та відставання в районі 1:25 від переможниці.

Анна Кривонос з двома колами штрафу (двічі останній постріл) фінішувала 17-ю, а Ольга Абрамова з трьома промахами - 36-а.