"Моя кров комусь потрібна, щоб врятувати життя". Миколаївці розповіли про важливість донорства

"Моя кров комусь потрібна, щоб врятувати життя". Миколаївці розповіли про важливість донорства

"Моя кров комусь потрібна, щоб врятувати життя". Миколаївці розповіли про важливість донорства
Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

43 – на кров, 17 – на плазму: стільки людей 27 серпня прийняли на Миколаївській станції переливання крові. Донори здали понад 20 літрів біоматеріалів для людей, які цього потребують.

П’ять років Ірина Руденко займається пошуком донорів, як для дітей, так і для дорослих. Майже щодня до жінки звертаються по допомогу, особливо сім’ї, які живуть за межами обласного центру.

"Люди, які мені найчастіше телефонують з проханням допомогти знайти донора, вони всі мені в основному говорять одну фразу: ми не думали, що це так важко знайти донора. Ми перепитали знайомих, вони всі зайняті, "хворі" або ще щось. Взагалі, статистика говорить про те, що 25 відсотків населення за своїми фізичними показниками можуть бути донорами та лише п'ять відсотків ними стають", – розповідає координаторка Миколаївського осередку асоціації донорів України Ірина Руденко.

Перша донація В’ячеслава Таращенка відбулась у 2011 році. Чоловік працює в аварійно-рятувальному загоні спеціального призначення Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій. Скільки разів здавав кров - не пригадує. Додає, що це корисно для самого себе та для тих, хто її потребує. Боятися цього не треба.

"Всі бояться: це велика голка мене буде протикувати. Зазвичай це не боляче. І, коли відбувається процес забирання крові або її компонентів, людський організм майже нічого не відчуває", – каже донор В’ячеслав Таращенко.

На ювілейну для себе, тридцяту здачу крові, прийшла робітниця станції переливання Олена Балуєва. Жінка працює в реєстратурі. Сьогодні здає для неповнолітнього хлопця.

"Вважаю, що допомагати людям – наш обов’язок. Коли ти просто бачиш, як людям потрібна допомога, це одне. А коли ти тут працюєш, кожен день бачиш рідних, начебто багато людей навкруги, а допомогти нема кому. І хочеться допомогти всім, але виходить тільки так. Я сьогодні здаю 17-річному хлопчику", – розповіла Олена Балуєва.

За останні сім років Олександр Романов зробив більше ста дач тромбоцитів для дітей та породіль. Тромбоцити здає до дитячої онкогематології.

"Чому я почав здавати тільки тромбоцити? Тому що це діти, це просто боляче. Ці діти дуже сильно потребують компонентів. Чужих дітей у нас не буває", – говорить донор Олександр Романов.

Донором може бути дієздатна людина віком від 18-ти років. Вага має бути не менше 50-ти кг — інакше збір крові може бути небезпечним для здоров'я.

Читайте також: "Майже третина жителів Миколаєва щепилися проти COVID-19 ‒ начальниця управління охорони здоров'я"

"Дотримуватись дієти. Це хліб, сухарі, каша на воді, макарони на воді, хліб з варенням, хліб з медом. Бажано не вживати цитрусові, банани та інші екзотичні фрукти, овочі. Плазма може зберігатися при температурі мінус 45 градусів, це - максимальна температура, можна зберігати до двох років при цій температурі. Якщо мінус 10, мінус 20, то там вже рік. Кров людини – це плюс два, плюс вісім, у нас зберігається при плюс двох, плюс чотирьох, і вона вживається протягом 35-ти діб", – каже завідувач донорського відділу Миколаївської станції переливання крові Євген Попов.

За словами координаторки Миколаївського осередку асоціації донорів України Ірини Руденко, 14,5 тисяч людей щорічно здають кров на станції переливання у Миколаєві. Приблизно 70 відсотків донорів здають кров лише один раз. Проте, цього не достатньо, щоб задовольнити потребу і допомогти всім, кому потрібна кров.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок