Земельні питання, музеалія та плагіат: як пройшла сесія Чернігівської міськради

Земельні питання, музеалія та плагіат: як пройшла сесія Чернігівської міськради

Земельні питання, музеалія та плагіат: як пройшла сесія Чернігівської міськради ФОТО: Суспільне Чернігів

Концепція озеленення Чернігова та програма розвитку туризму, будівництво багатоповерхівок на вул. Коцюбинського, 84 та на розі вулиць П’ятницької та Київської. Такі питання розглядали сьогодні на сесії Чернігівської міської ради. Найбільше дискусій викликало затвердження програми розвитку туризму, в ході обговорення її розробників – управління культури міської ради – звинуватили у плагіаті. Чому, та як усе відбувалося – далі в матеріалі.

Скандальні земельні питання зняли з розгляду

Проти розгляду питань щодо можливого будівництва двох багатоповерхівок виступали мешканці сусідніх будинків. Жителі будинку на вул. П’ятницькій, 49 просили зняти з розгляду питання щодо будівництва на розі вулиць Київської та П’ятницької. Врешті, із проекту рішення його просив вилучити сам заявник – компанія «Проун».

«Враховуючи майбутнє будівництво на вулиці Київська, 3, Зеленої, 8 і решту існуючої забудови, для міста краще мати там сквер», – сказав Владислав Атрошенко міський голова Чернігова.
Земельні питання, музеалія та плагіат: як пройшла сесія Чернігівської міськрадиФОТО: Суспільне Чернігів

Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко

Жителі будинку на вулиці Коцюбинського, 84, які з лютого не можуть оформити прибудинкову територію свого ОСББ, бо її частину планують віддати під забудову, просили зняти питання розгляду до остаточного рішення суду.

«Ось у нас є апеляційна скарга, яку вже подано, є печатка. Тобто зараз це питання знаходиться у суді», – каже Оксана Закревська, мешканка вулиці Коцюбинського.

Земельні питання, музеалія та плагіат: як пройшла сесія Чернігівської міськрадиФОТО: Суспільне Чернігів

Мешканка вулиці Коцюбинського Оксана Закревська

«Зараз ми ідем в суд, і прохання: як Феміда вирішить, так буде. Щоб ми далі не створювали бурю в стакані», – сказав Атрошенко.

Концепцію озеленення прийняли без обговорень

Концепцію озеленення міста Чернігова до 2025 року депутати прийняли без обговорень та майже одноголосно: із 41 присутнього у сесійній залі за проголосували 35. Зі слів Владислава Атрошенка, цього року міськрада отримувала багато зауважень щодо знесення дерев. Прийняту концепцію назвав, цитуємо, «підтвердженням того, що місто має амбітні плани стати найбільш зеленим в Україні». Нагадаємо, документ передбачає понад два з половиною мільярдів гривень фінансування на чотири з половиною роки.

Детальніше те, що передбачає концепція з озеленення, читайте за посиланням.

Музеалія та плагіат: як приймали програму розвитку туризму Чернігова

Затвердження програми розвитку та промоції Чернігова до 2026 року викликав півгодинну дискусію. Зокрема, депутат фракції «ОПЗЖ» Віталій Голець звернув увагу на помилки в тексті, складний виклад та нелогічність документа.

«Далі тут дуже значна увага приділяється такому поняттю як музеалій1) Поняття музейної пам’ятки позначають такими термінами, як музейна пам’ятка, музейний предмет – предмет музейного значення, музеалія.ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ТЕРМІНІВ МУЗЕЙНОЇ СФЕРИ. І. М. ФЕЦКО2) Також цим терміном позначають речі та зразки (об’єкти), які є предметами музейного значення, і при цьому знайшли своє місце у фондовому зібранні музею або його експозиції.ОСОБЛИВОСТІ МУЗЕЙНОГО ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА. КЕПІН Д.В.. І тому, що інноваційність музею Чернігова полягатиме у тому, що він, на відміну від традиційного, будуватиметься не на музейній колекції, а системі музеалій, і так далі. Далі про феномен міста, тут дуже багато цікавих сентенцій і трендів, і всього іншого… Потрібно відзначити, що це просто набір різних фактів і домислів».
Земельні питання, музеалія та плагіат: як пройшла сесія Чернігівської міськрадиФОТО: Суспільне Чернігів

Депутат фракції «ОПЗЖ» Віталій Голець

А також Віталій Голець звинуватив розробників – управління культури, у плагіаті. Журналісти Суспільного проаналізували документ. Ось стаття колишнього голови «Асоціації музеїв та галерей» Зиновія Мазурика в інтернет-виданні «Збруч» під назвою «Місто і його музей». Зверху – частина з цієї статті, знизу – текст з програми розвитку туризму у Чернігові.

Земельні питання, музеалія та плагіат: як пройшла сесія Чернігівської міськрадиФОТО: Суспільне Чернігів

Згори – частина зі статті інтернет-видання «Збруч» під назвою «Місто і його музей», знизу – текст з програми розвитку туризму у Чернігові

Керівник управління Олександр Шевчук програму називає не досконалою, однак конструктивною. Каже, складали документ колективно різні відділи управління та туристична рада. У запозиченні частин тексту не вбачає нічого поганого.

Земельні питання, музеалія та плагіат: як пройшла сесія Чернігівської міськрадиФОТО: Суспільне Чернігів

Начальник управління культури та туризму міськради Олександр Шевчук

«Звичайно, що ми живемо у відкритому світі, ми читаємо статті і спілкуємось. І коли ми беремо певний фрагмент і його ілюструємо, значить, це гарний фрагмент, і його не потрібно цуратися. Давайте долучимось, якщо є якісь пропозиції та вносити зміни хоч на кожну сесію. Але ми маємо ту програму, яка на сьогодні є великим кроком вперед», – сказав Олександр Шевчук.

Програму врешті прийняли як рамкову, тобто таку, яку можна доповнювати та змінювати. «За» проголосували 26 депутатів. Головна стаття видатків – понад 30 мільйонів гривень на облаштування музею Чернігова.

Читайте також:

Дев'ятьом чернігівцям, загиблим у війні на Донбасі, присвоїли почесні звання

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди