Митець, який надихатиме інших: про черкаського скульптора знімають фільм

Митець, який надихатиме інших: про черкаського скульптора знімають фільм

Митець, який надихатиме інших: про черкаського скульптора знімають фільм
Колаж Суспільне

Про черкаського митця Миколу Теліженка знімають фільм для проєкту про людей з інвалідністю "Особливі митці від Териконів до Карпат". Про це Суспільному розповів автор ідеї та режисер Юрій Кочкаров.

Організатори запланували відзняти двадцять фільмів.

зйомки теліженко
Автор ідеї та режисер картини Юрій Кочкаров. Фото: Суспільне Черкаси

За словами режисера, планують відзняти короткометражні документальні фільми про митців з інвалідністю з усіх куточків України:

"Ми запланували відзняти 20 фільмів, для них ми відбираємо митця з інвалідністю в кожній області. Ми хочемо аби творчі люди, про яких мало відомо широкому загалу, стали більш популярними. Для Черкащини зробили виключення – ми знімаємо фільм про відомого митця, який є народним художником", – розповів Юрій Кочкаров.

зйомки теліженко
Фото: Суспільне Черкаси

Миколу Теліженка обрали як митця, який зможе надихати інших творити, попри життєві обставини. У фільмі розкриватимуть творчий шлях героя, покажуть умови праці та познайомлять з роботами, розповіли організатори. Витинанки Миколи Теліженка відзняли у краєзнавчому музеї:

"Микола Матвійович без перебільшень творить дива, його художні роботи зачаровують. Ми хочемо запалити серця митців з інвалідністю не залишатися вдома, в чотирьох стінах, а намагатися розкрити себе у творчості", — зауважив режисер.

зйомки теліженко
У Черкаському краєзнавчому музеї відзняли витинанки митця, які нині представлені на виставці. Фото: Суспільне Черкаси

За словами доньки митця Олесі Теліженко, минуло вже 4 роки як її батько, через проблеми зі здоров'ям залишився без ноги.

Я дуже щаслива, що після ампутації у нього лишилася жага до мистецтва, бажання творити і він працює далі. Хай це не такі техніки, як кам'яна скульптура – йому це важко – , але витинанка зараз його порятунок, як графічні роботи формату А3.

зйомки теліженко
Участь у проєкті взяли також працівниці музею. Фото: Суспільне Черкаси

Микола Теліженко розповів, що заявку на участь у проєкті подав самостійно, оскільки його зацікавила назва та ідея об'єднання українців творчістю. Митець не зациклюється на своїй інвалідності, а щодня спонукає себе до дії:

"Треба жити і прожити достойно цей шматок життя, який Господь Бог дав. Я змушую себе працювати. Як скрипаль вранці замість зарядки грає мелодію, бо це йому потрібно, так і я кажу собі: роби, вдасться чи не вдасться, не обов'язково це повинен бути шедевр чи твір мистецтва", — зауважив Теліженко.

зйомки теліженко
Фото: Суспільне Черкаси

За словами автора ідеї Юрія Кочкарова, проєкт реалізують за підтримки Українського Культурного Фонду. Зйомки фільмів мають закінчитися у жовтні. А реалізоване відео планують показати на спеціально створеній вебплатформі.

Авторка Галина Мазур

Читайте також

На початок