Атрошенко попросив віддати будівлю Інституту історії у Чернігові під музей: що кажуть науковці

Атрошенко попросив віддати будівлю Інституту історії у Чернігові під музей: що кажуть науковці

Атрошенко попросив віддати будівлю Інституту історії у Чернігові під музей: що кажуть науковці ФОТО: Суспільне Чернігів

Просили перевезти фонди до колишнього приміщення першої поліклініки, отримали пропозицію зробити музей у будівлі Інституту історії. Так вчорашню заяву міського голови Чернігова Владислава Атрошенка прокоментував директор обласного історичного музею ім. Тарновського Сергій Лаєвський.

Нагадаємо, на День Незалежності під час відкриття оновленої Гарматної Алеї Владислав Атрошенко публічно звернувся до директора інституту історії Олександра Коваленка. Попросив відмовитися від власних амбіцій і віддати будівлю інституту місту для облаштування там музею, щоб експонувати фонди обласного історичного музею.

«У мене давнє прохання. Шановного проректора чи завкафедри Історичного університету… Щоб історичний факультет ми зробили за кошти міста шикарним музеєм», – сказав Атрошенко.

У виступі Владислав Атрошенко також згадав приїзд до Чернігова міністра культури Олександра Ткаченка та огляд ним садиби Лизогубів. Її, каже вчений секретар заповідника «Чернігів Стародавній» Сергій Черняков, включили до переліку об'єктів «Великої Реставрації». Щоб почати роботи у будівлі, треба вивезти експонати з фондів обласного історичного музею.

«Відповідно до критеріїв, Полкова канцелярія увійшла до списку Великого будівництва. Оскільки знаходяться у тому приміщенні фонди історичні, то навіть обстеження провести неможливо, оскільки потрібно виносити речі, і виходити працівникам заповідника, бо це кропітка робота», – каже Черняков.

За словами директора обласного історичного музею Сергія Лаєвського, нині у садибі Лизогубів зберігається понад 200 тисяч експонатів. Умови тут для цього неналежні.

Історик говорить, брак місця для зберігання фондів виник у 90-х роках. З того часу музей шукає нове приміщення. Цього року під фонди просили віддати приміщення колишньої першої поліклініки, що біля Центрального ринку.

«За площею він дозволяє розмістити комфортно всі ті експонати, створити реставраційні майстерні – там є приміщення з вентиляціями примусовими. І в двох, як мінімум, залах зробити експозицію відкритих фондів. Але Владислав Анатолійович наполегливо пропонує інший варіант – триповерхове приміщення, де наразі розміщений інститут історії, етнології та правознавста ім. Лазаревського».

На думку Владислава Атрошенка, будівля інституту історії ідеально підходить для облаштування там музею. Проти планів Владислава Атрошенка директор інституту історії Олександр Коваленко. Він каже, хоч останніми роками кількість студентів в них зменшилася майже вдвічі, інститут продовжує працювати у дві зміни.

«В академічній групі, наприклад, могло бути до 30 осіб, сьогодні їх може бути 15, або навіть десять. Але окрема аудиторія для такої невеликої групи має бути. І це треба обов'язково враховувати тим, хто займається арифметикою. Тим більше, з’явилися нові спеціальності в інституті. Ми завантажені, і розмови про те, що тут нема кому вчитися, абсолютно не відповідають дійсності. До речі, в базовому центральному корпусі теж зайвих приміщень, я знаю ситуацію, просто немає».

Потребу розвантаження фондів історичного музею Олександр Коваленко підтримує, але не за рахунок студентів. Їх він пропонує розмістити у будівлі колишнього управління статистики.

Читайте також:

Кулькова ручка Кучми та іграшки для собак: у Чернігові відкрилась виставка до Дня Незалежності

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди