На Буковині двох депутатів позбавили мандатів, бо вони працюють у сільраді

На Буковині двох депутатів позбавили мандатів, бо вони працюють у сільраді

Доповнено
На Буковині двох депутатів позбавили мандатів, бо вони працюють у сільраді
ua-travel

У Чернівецькій області виборча комісія проголосувала за припинення повноважень двох депутатів селищної ради. Це трапилось у Берегометі.

Про це йдеться у протоколіFacebook/Анатолій БілівськийПротокол Берегометської ТВК, Джерело: Facebook/Анатолій Білівський засідання виборчої комісії.

Члени комісії проголосували за припинення повноважень депутатки "Народного контролю" Олени Бощик. У протоколі йдеться, що це зробили у зв'язку з тим, що вона обіймає посаду начальниці відділу освіти у селищній раді.

У коментарі Суспільному Бощик сказала, що комісія не мала права припиняти її повноваження. Наразі вирішує, чи подавати до суду.

"Я вважаю, що комісія так проголосувала, бо хоче на моє місце "поставити" потрібних депутатів. Про засідання комісії я дізналась випадково, мені про нього не повідомляли та не ознайомлювали з рішенням", — каже Бощик.

Також позбавили повноважень депутата "Європейської Солідарності" Анатолія Білівського. Він обіймає посаду начальника відділу правового забезпечення селищної ради.

У коментарі Суспільному голова виборчої комісії Ніна Труфин сказала, що до них звернулись декілька депутатів селищної ради. Вони просили винести на голосування припинення повноважень обох депутатів, які є посадовцями. За словами Труфин, вона і члени комісії погодились, що поєднувати депутатство та роботу у селищній раді — незаконно.

За словами заступника голови обласного комітету виборців Ігоря Баб'юка, комісія перевищила свої повноваження. За його словами, відкликати депутата можуть за народною ініціативою, або ж це може зробити політична партія. У комісії таких повноважень немає.

Згідно з законом про статус депутата місцевої радиЗакон України "Про статус депутатів місцевих рад" стаття 6 та 7., обранці можуть працювати в сільраді. За словами Баб'юка, обмеження діють лише у випадку, якщо за посадою депутат має входити до складу виконкому. Тоді обранець має обрати — скласти мандат або обіймати посаду.

Що відомо

  • На місцевих виборах 25 жовтня до Берегометської селищної ради обрали 26 депутатів. Найбільшу кількість мандатів отримала ВО "Батьківщина" та "Слуга Народу" — 5 та 4.
На початок