Україна програла перший бронзовий фінал на Паралімпіаді-2020

Україна програла перший бронзовий фінал на Паралімпіаді-2020

Україна програла перший бронзовий фінал на Паралімпіаді-2020 Спорт 24

Перший бронзовий фінал закінчився для України без медалі.

Фехтувальник Андрій Демчук - втратив шанс виграти першу "бронзу" України на Паралімпійських Іграх у Токіо. У вирішальному бою українець поступився китайцеві Тянь Цзяньцюаню.

Андрій Демчук підходив до Паралімпіади-2020 у статусі чемпіона Ріо-2016 у фехтуванні на шаблі на колясках. Проте на самому турнірі він отримав лише 10-й номер посіву.

Регламент змагань передбачав, що парафехтувальники мають провести чотири попередні бої. Вони мали визначити, за які медалі боротимуться спортсмени на Паралімпіаді.

Демчук закінчив попередні бої, здобувши дві перемоги, зазнавши ще двох поразок, проте продовжив боротьбу за золоті медалі. По черзі український парафехтувальник пройшов німця Моріса Шмідта (15:14) та італійця Едоардо Джіордана.

У півфіналі Демчук мав зустрітитися з іншим українцем Артема Манька. Перемога одного з них гарантувала медаль Україні в цьому виді спорту.

Здобути перемогу над співвітчизником Демчук не зміг - поразка 11:15. А у бронзовому фіналі поступився китайцеві Тянь Цзяньцюаню - одному із найдосвідченіших учасників Ігор у Токіо та 6-разовому призеру Паралімпіад.

Демчук розпочав бій проти китайця, програючи 1:2. Проте згодом не лише наростив перевагу, але й суттєво її збільшив.

Проте китайський фехтувальник продовжував боротися з українцем. За рахунку 13:7 він скоротив відстань до мінімальної. А згодом і вирвав перемогу над Демчуком наприкінці зустрічі.

Хто такий Андрій Демчук

  • 33-річний український фехтувальник, представник Львівської області.
  • Демчук змагається у фехтуванні на візках. Від народження у спортсмена одна стопа була більшою за іншу, через що у 19 років її довелося ампутувати.
  • Демчук - учасник трьох Паралімпійських Ігор. У 2012 році він закінчив змагання без медалі, а у 2016-му став паралімпійським чемпіоном.

Що далі

  • Середа, 11:30. Фінал Паралімпіади з фехтування на візках за участю українця Артема Манька. Його суперник - китаєць Лі Хао.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - Джошуа