ФІФА отримає 200 мільйонів доларів компенсації від Мін'юсту США. Що про це відомо

ФІФА отримає 200 мільйонів доларів компенсації від Мін'юсту США. Що про це відомо

ФІФА отримає 200 мільйонів доларів компенсації від Мін'юсту США. Що про це відомо AP

Джерелом коштів стануть рахунки ексчиновників організації.

ФІФА отримає 201 мільйон доларів компенсації по справі, пов'язаній з корупцією. Про це повідомили у Департаменті юстиції Сполучених Штатів, інформує BBC.

Кошти від компенсації пов'язані з розслідуванням, яке було розпочато Мін'юстом США у 2015 році. Тоді державний орган Сполучених Штатів розслідував корупційні схеми у ФІФА.

Під підозрою Департаменту юстиції США опинилися понад 50 фізичних та юридичних осіб. За шість років розслідування 27 осіб та чотири корпоративні установи визнали свою вину у злочині. А дві особи навіть отримали вироки, пов'язані з позбавленням волі.

Джерелом компенсації, яку отримає ФІФА, є рахунки корупціонерів. В організації планують використати кошти на фінансування соціальних проєктів, пов'язаних із футболом, зокрема на розвиток дитячо-юнацького футболу.

Перший платіж, який отримає ФІФА від Мін'юсту США, складатиме 32.3 мільйони доларів. Окрім ФІФА, кошти будуть розподілені поміж Конфедераціями футболу Північної та Центральної Америки, а також Південної Америки.

Що відомо про корупційний скандал у ФІФА?

  • Скандал розгорівся наприкінці травня 2015-го, за два дні перед виборами президента ФІФА. Швейцарська поліція у Цюріху затримала кількох чиновників організації у підозрі в корупції.
  • Корупційний скандал призвів до відставки швейцарця Зеппа Блаттера, який очолював ФІФА упродовж 17 років, а також ексгенсека організації Жерома Вальке. Крім того, вони мали виплатити 1 мільйон швейцарських франків штрафа.
Читайте також: За що і на який термін ФІФА відсторонила від футбольної діяльності експрезидента Зеппа Блаттера
  • Крім Блаттера, у справі з корупцією визнали винним колишнього очільника федерації футболу Сальвадора Рейнальдо Васкеза. Він визнав свою вину в звинуваченнях, пов'язаних з рекетом та корупцією за отримання коштів від трансляції матчів.
  • Чинним президентом ФІФА є італієць Джанні Інфантіно, який переміг на виборах у 2016 році. Генеральним секретарем організації є сенегальська функціонерка Фатма Самура.
Категорії
ТенісОлімпіада-2022Зимовий спортБоксКомандні види спортуШахиЛегка атлетикаБаскетболВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейДзюдоЛіга чемпіонівУсик - ДжошуаЧС-2022 з футболу