Як допомогти безпритульним тваринам. 8 ефективних способів

Як допомогти безпритульним тваринам. 8 ефективних способів

Як допомогти безпритульним тваринам. 8 ефективних способів

4 жовтня у світі відзначають День тварин, який також називають Всесвітнім днем ​​захисту тварин. Свято заснували у 1931 році на Міжнародному конгресі прихильників руху на захист природи, щоб привернути увагу людей до проблем інших мешканців планети.

Як виникло свято

Першим ідею свята запропонував німецький письменник і кінолог Генріх Циммерман у 1925 році. День захисту тварин кілька років проходив в Берліні 24 березня, потім його перенесли на 4 жовтня.

Дата обрана не випадково – це день пам'яті католицького святого Франциска Ассізького, засновника ордену францисканців і покровителя природи й тварин. Легенда свідчить, що святий Франциск вмів розмовляти зі звірами, тому на багатьох картинах та іконах він зображений в їхній компанії.

Пізніше, в 1931 році на Конгресі всесвітніх організацій із захисту тварин, який проходив у Флоренції, Циммерман запропонував зробити цей день всесвітнім. Відтоді кількість країн, які беруть участь у святкуванні, стає дедалі більшою.

У чому мета свята

За інформацією Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), кожну годину на Землі зникають три види тварин, 70 видів флори та фауни планети зникають щодня, а чверть всіх видів флори та фауни перестануть існувати найближчим часом. За останню чверть століття біологічне різноманіття Землі скоротилося на третину.

Як допомогти безпритульним тваринам. 8 ефективних способів
Тому й сьогодні День захисту тварин святкують з метою підвищення усвідомлення громадськістю необхідності захисту навколишнього середовища, підвищення активності в захисті тварин. Суспільне Вінниця

Причому це стосується захисту не тільки диких тварин, а й домашніх, оскільки прикладів жорстокого поводження з ними в останні роки стає все більше. У багатьох західноєвропейських країнах вважається, що домашні тварини – це частина сім'ї, і вони мають такі ж права, як і інші її члени.

Які тварини можуть зникнути в Україні

Чимало тварин в Україні також потребують захисту, перш за все від людини – через полювання, браконьєрство, вирубування лісів, забруднення ґрунту.

  • Їжак вухатий
  • Лісовий кіт
  • Бурий ведмідь
  • Сипуха
  • Чорний лелека
  • Рись
  • Горностай
  • Лось

Як допомогти тваринкам у великому місті

Згідно з проєктом моніторингу чисельності безпритульних тварин, на вулицях Києва перебуває близько 3 тисяч собак і котів. У Кривому Розі їхня кількість сягає 5 тисяч, а у Львові — майже 6. І з кожним роком ці цифри зростають. Без втручання держави та змін у законодавстві вирішити цю проблему складно, але можна хоча б розпочати. І починати варто з себе.

Європейська конвенція про захист домашніх тварин декларує, що моральним обов'язком будь-якої людини має бути повага до всіх живих істот.

Звісно, найкраща допомога — це забрати безпритульну тварину додому, але якщо ви не маєте такої можливості, ми підготували ще 8 варіантів.

1. Допоможіть знайти новий дім

Вуличні собаки та коти ховаються майже в кожному дворі. Хочете допомогти кому-небудь з них знайти новий дім? Насамперед відведіть тварину на огляд до ветеринара.

Не можете взяти її на кілька днів на перетримку? За окрему плату (в середньому 150 гривень на день за кота та 200 гривень на день за собаку) нового друга можна залишити в клініці.

Як допомогти безпритульним тваринам. 8 ефективних способів
За цей час опублікуйте повідомлення про пошук господаря у групах, що спеціалізуються на прилаштуванні тварин.

2. Фінансова допомога

На сайтах більшості зоозахисних організацій є можливість налаштувати автоматичний щомісячний платіж. Притулків доволі мало і зазвичай вони перебувають у скрутному фінансовому становищі, тому навіть 100 гривень щомісяця допоможуть забезпечити тварин їжею та теплом.

Якщо ви подружилися з хвостатим товаришем, коли були волонтером, але досі не маєте можливості забрати його з притулку, станьте його опікуном. Найбільший в Україні притулок для бездомних тварин “Сіріус” порахував, що місяць підгодовування однієї тварини коштує приблизно 150 гривень. Оберіть притулок, якому ви довіряєте, та підтримайте його фінансово.

3. Станьте волонтером

У притулках відчувається гостра нестача працівників, тому волонтерство — це величезний плюс до карми. Барбоси сумують без спілкування з людьми, їх треба постійно вигулювати. Допоможіть носити воду, колоти дрова, готувати їжу, будувати й утеплювати вольєри — вам будуть дуже вдячні.

Як допомогти безпритульним тваринам. 8 ефективних способів
Котики теж не проти вашої уваги та ласки.

4. Підтримати програму ВСВВ

ВСВВ — Вилов, Стерилізація, Вакцинація та Випуск. Натепер це найгуманніший спосіб зупинити поширення сказу і зменшити популяцію безпритульних тварин. Якщо ви помітили, що в підвалі вашого будинку ховаються від холоду чотирилапі, повідомте про це місцеві притулки та спеціалізовані благодійні фонди.

5. Тимчасова перетримка

Притулки не в змозі вмістити всіх тварин. Тож поки волонтери шукають нових господарів, можете взяти цуценя або кошеня до себе на тимчасову перетримку. Часто оголошення про пошук охочих публікують самі притулки. Крім того, існують десятки спеціалізованих локальних груп з небайдужими людьми в Facebook.

Як допомогти безпритульним тваринам. 8 ефективних способів
Деякі з них потребують догляду після операції, а інші мають соціалізуватися, тобто звикнути до людей після життя на вулиці.

6. Надихайте своїм прикладом

Дослідження свідчать, що люди охочіше займаються благодійністю, коли бачать приклад близьких. Переважна більшість надихається позитивним досвідом знайомої людини або відомої особистості, а кожного третього спонукає на добрі справи схвалення близьких.

7. Інформаційна підтримка

Допомагайте поширювати новини від зоозахисних організацій. Розповідайте в соцмережах про громадські ініціативи, важливі петиції, запрошуйте друзів на марші за права тварин. Стежити за новинами й актуальними подіями можна на Facebook-сторінці UaAnimals.

8. Віднесіть непотрібні речі у притулок

Теплий одяг, меблі, подушки, іграшки, відра, миски — взимку мешканці притулків радітимуть навіть вашій старій ковдрі з горища. Також організації постійно потребують будматеріалів, щоб волонтерам було чим утеплювати вольєри.

Приносьте одяг, взуття та книжки до благодійного магазину "Ласка". Частину речей надсилають до дитячого будинку, інші виставлять на продаж. Отримані гроші (за вирахуванням витрат на утримання магазину) дістануться благодійним фондам. Завдяки їхній допомозі “Happy Paw” і “Гостомельський притулок для тварин” отримали 200 тисяч гривень.

Як допомогти безпритульним тваринам. 8 ефективних способів
Зазвичай на сайтах притулків можна знайти список необхідних речей, медикаментів чи іграшок.

Які організації займаються захистом тварин в Україні

У яких притулках можна забрати тварину

Читайте також

Всесвітній день захисту тварин. 10 най-наймиліших тварин у світі

Зеленський підписав закон про протидію жорстокому поводженню з тваринами. Що він передбачає

Заборона на промисел, пластик та єдині правила для мореплавців. Як можна врятувати китів

На початок